Yasaman

برس‌های آرایشی خود را باید هر چند وقت یک بار تمیز کنیم؟

برس‌های آرایشی خود را هر چند وقت یک بار تمیز کنیم؟

بیا با هم صادق باشیم! آیا می‌توانی بگویی آخرین بار که برس‌های آرایشی خود را تمیز کردی یا شستی، کی بوده است؟ آیا تاریخ آن را به یاد داری؟ هنوز هم در حال فکر کردن هستی؟ به احتمال زیاد هنوز هم پاسخ این سؤال را پیدا نکرده‌ای! و این اصلاً عجیب نیست!

بیشتر خانم‌ها برس‌های آرایشی خود را اصلاْ تمیز نمی‌کنند؛ و البته که این کار بسیار اشتباه است! برس‌های آرایشی کثیف می‌توانند به پوست آسیب بزنند و باعث بروز ناراحتی‌ها و مشکلات پوستی زیادی بشوند.

گرد و خاک، روغن و باکتری‌های موجود روی برس‌های آرایشی کثیف بر اثر استفاده مداوم از آن‌ها، به پوست می‌رسند و ممکن است باعث بروز آکنه، تحریک پوست یا حتی عفونت‌های گسترده پوستی شوند.

پس هرگز مقاله امروز ما را درباره زمان تمیز کردن برس‌های آرایشی خود و روش این کار، از دست نده!

"بهترین لوزام آرایشی برای کیف آرایش مبتدی‌ها" را اینجا بخوانید.

۱. از برنامه منظمی پیروی کن: باید برس‌های آرایشی خود را حداقل یک بار در ماه شست‌وشو دهی. برای این کار، می‌توانی تاریخ مشخصی را روی تقویم گوشی خود انتخاب و طبق آن عمل کنی.

۲. برس‌های خود را با شامپو بشوی: یک‌چهارم لیوان آب گرم را با یک قاشق غذاخوری شامپو بچه یا یک شامپوی ملایم ترکیب کن و برس‌های آرایشی خود را با آن شست‌وشو بده.

۳. برس‌ها را خشک کن: یک حوله تمیز روی میز قرار بده و برس‌های خود را پس از شست‌وشو روی آن بگذار.

۴. اگر از یک برس آرایشی یا قلم‌مو برای استفاده از دو سایه متفاوت استفاده می‌کنی، بهتر است برای تمیز کردن آن از یک اسپری حلال استفاده کنی. به ویژه اگر قبل از این که آرایش خود را تمام کنی، مجبور هستی که رنگدانه‌های لوازم آرایشی را از روی برس آرایشی خود پاک کنی.

۵. ابزارهای آرایشی دیگر خود را فراموش نکن: به جز برس‌های آرایشی، ابزارهای دیگری مانند قیچی و موچین نیز هستند که باید برنامه منظمی برای تمیز کردن آن‌ها داشته باشی.

۶. از وسایل جایگزین استفاده کن: اگر فرصت نکرده‌ای برس‌های آرایشی خود را تمیز کنی و همین حالا به آن‌ها نیاز داری، از جایگزینی مناسب و تمیز برای آن‌ها استفاده کن. یک تکه کوچک و گرد پنبه برای استفاده از سایه چشم یا یک توپ پنبه برای استفاده از رژگونه کفایت می‌کند!

بیشتر بخوانید: "انواع قلم‌موهای آرایشی که حتماً باید آن‌ها را در میان وسایل خود داشته باشی!"

مواضيع ذات صلة

روش آرایش صورت که چهره را جوان یا مسن‌تر نشان می‌دهد
آرایش

روش آرایش صورت که چهره را جوان یا مسن‌تر نشان می‌دهد