Yasaman

برای پر شدن ابرو چه کارهایی باید انجام داد؟

برای پر شدن ابرو این کارها را باید انجام بدهی

داشتن ابروهایی پرپشت و قوی، هدف بیشتر کسانی است که به زیبایی و شیک بودن خود اهمیت زیادی می‌دهند. امروز "یاسمن" برای پر شدن ابرو و مقاوم شدن آن ۹ توصیه دارد که با به کار گرفتن آنها می‌توانی زیبایی خود را تضمین کنی.

- از مواد غذایی سالم و حاوی بیوتین استفاده کن: بیوتین نوعی ویتامین است که مصرف آن به رشد مو کمک می‌کند. برای این منظور می‌توان از مواد غذایی مانند تخم مرغ، آووکادو، ماهی سالمون و بادام زمینی مصرف نمود.

- از سرم‌های ابرو استفاده کن: این گونه سرم‌ها به تحریک رشد فولیکول‌های ابرو کمک بسیاری می‌کنند. بعضی از بهترین انواع سرم حاوی انواع پپتیدی (نوعی زنجیره‌های کوتاه مونومرهای آمینو اسیدی) هستند که به رشد و تقویت موها کمک بسیاری می‌کنند.

- از استعمال لوسیون و کرم روی ابرو خودداری کن: لوسیون‌ها و کرم‌‌ها با مسدود کردن فولیکول‌های مو از پدیده تنفس طبیعی موها جلوگیری نموده و به سلامت و روند رشد موهای ابرو، اسیب می‌رساند.

- ابروهایت را ماساژ بده: ابروهایت را مرتباً ماساژ بده. این کار باعث بهبود پیدا کردن جریان خون شده و به غذارسانی به سلول‌های ناحیه ابرو کمک می‌کند.

"روغن‌ها و مواد سحرآمیز تقویت کننده ابرو" را اینجا بخوانید.

- برای رشد بیشتر ابروها، آنها را شانه کن: شانه کردن موها درست مانند ماساژ، به بهبود گردش خون کمک کرده و باعث می‌شود که عملیات غذا و اکسیژن‌رسانی به ساقه، ریشه و غده ابرو، بهتر صورت گرفته و بدین گونه ابرو را تقویت می‌نماید.

- از آرایش کردن بیش از حد خودداری کن: آرایش کردن به مقدار زیاد، می‌تواند سرعت رشد موهای ابرو به شدت بکاهد. پس سعی کن در این کار زیاده‌روی نکنی.

- از برداشتن بیش از حد ابرو جداً خودداری کن: برداشتن بیش از حد ابروها، به فولیکول‌های مو آسیب جدی وارد کرده و از رشد دوباره مو در آن فولیکول، جلوگیری می‌کند. بنابرین یاسمن به تو توصیه می‌کند که از این کار، جداً خودداری کنی تا ابروهایت آسیب نبینند.

- آب زیاد بخور: مصرف آب، به طور کلی برای سلامتی و تندرستی ما از اهمیت بسیاری برخوردار است و باعث دفع شدن سموم بدن از طریق ادرار می‌شود. برای بردن نهایت بهره از آب، روزی ۸ تا ۱۰ لیوان آب بنوش. نوشیدن این مقدار آب، باعث کارایی بیشتر سیستم بدن شده و در نهایت به رشد موها کمک می‌کند.

- در برنامه غذایی**خود، حتماً جایی را به مصرف ویتامین‌های B**و D اختصاص بده: با مصرف این ویتامین‌ها، ابروها و مژه‌های خود را در برابر عوارض استفاده از مواد شیمیایی که در لوازم آرایشی مانند ریمل و خط چشم یافت می‌شوند، بیمه کرده و سلامتی و دوام آنها را تضمین می‌کنی.

بیشتر بخوانید: "چطور از روغن کرچک برای ابرو استفاده کنیم؟"

برای پر شدن ابرو این چند روش را به کار بگیر و از داشتن ابروهایی پرپشت، سالم و زیبا لذت فراوان ببر!

مطالب مرتبط

رفع جای جوش صورت با ماسک چوب صندل
زیبایی

رفع جای جوش صورت با ماسک چوب صندل