Yasaman

برای موفقیت در زندگی این چند روش را از یاسمن بیاموز و آنها را به کار بگیر

برای موفقیت در زندگی خود این چند نکته ساده را از یاسمن بیاموز

تا حالا کتاب‌های زیادی را درباره راز و رمزها و روش‌های موفقیت در زندگی خوانده‌ایم. ولی مشکل اینجا است که هر کدام از آنها به نکاتی متفاوت اشاره می‌کنند و هیچ کدام به تنهایی راه حلی جامع و اساسی را پیشنهاد نمی‌دهند. امروز با "یاسمن" همراه شو تا چکیده‌ و خلاصه‌ای از مهم‌ترین این نکات و به یاد ماندنی‌ترین آنها را اینجا بخوانی.

با خودت روراست باش: هرگز سعی نکن به خودت دروغ بگویی. با مسائل همانگونه که هستند برخورد کن و سعی نکن آنها را به فراموشی بسپاری. هر مشکلی را بهتر است هر چه سریعتر حل کنی و آن را پشت گوش نیاندازی. فراموش کردن مسئله نه تنها به حل شدن آن کمکی نمی‌کند، بلکه با گذشت زمان به بار آن میفزاید و حل کردن آن به مراتب دشوارتر از پیش خواهد بود.

تمام ابعاد زندگیت را ساماندهی کن: با برنامه‌ریزی صحیح در بخش‌های مختلف زندگی مانند زمینه‌های مالی، شغلی، احساس و روابطی، سلامتی و تندرستی و ...، زندگی خودت را آسان‌تر کرده و با حل این مشکلات و خلاص شدن از آنها، طعم آرامش و خوشبختی را بچش!

بیشتر بخوانید: "تدابیری مطمئن برای افزایش شانس در زندگی"

طرز فکر خود را عوض کن و به افکارت شکلی دوباره ببخش: اگر قبلاً فکر می‌کردی که در مقابل حل بعضی مسائل ناتوانی، می‌بایست طرز فکرت را عوض کنی و سعی کنی که هر نقطه ضعفی را به نقطه قوت خود تبدیل کنی. فقط کافی است تا قبول کنی که کاری شدنی است. بدین گونه ذهن تو خود راهی را برای حل آن مشکل پیدا می‌کند.

ذهن خود را بیشتر مشغول مشکلاتی کن که توانایی حل کردنشان را داری: البته این موضوع درست است که همیشه باید هدف نهایی را در نظر داشت، اما بهترین روش شروع کردن به حل مسائلی است که تو توانایی رسیدگی به آنها را داری. بدین وسیله توقع اطرافیان نسبت به تو نیز به واقعیت نزدیک‌تر شده و روابط تو با دیگران آسان‌تر می‌شود.

"۳۶ سوال آسان برای به وجود آوردن عشق و صمیمیت در فقط ۴۵ دقیقه! (بخش دوم)" را اینجا بخوانید.

سعی کن با مسائل برخورد شخصی نکنی و آنها را به خودت نگیری: یکی از مشکل‌ترین ولی در آن واحد مهم‌ترین درس‌هایی که می‌توان گرفت، این است که مسائل را به خودت نگیری. مردم، هر کاری را فقط به خاطر خودشان انجام می‌دهند، و دلیل انجام این کار، به خاطر تو نیست. پس بنابرین، فقط به خودت فکر کن و سعی نکن به خاطر کس دیگری خودت را به دردسر بیندازی. البته به این معنا نیست که نباید به دیگران کمک کرد! بلکه باید این کار را با رعایت تعادل انجام داد.

در جستجوی خوشبختی محض نباش: ما بهترین کاری که می‌توانیم انجام دهیم، کنار آمدن با مسائل بوده و باید از پافشاری کردن به حل آنها، خودداری کنیم. باید بیاموزیم که چگونه با غم و غصه و دیگر واقعیت‌ّای زندگی بسازیم، و یاد بگیریم که اگر قلبمان شکست، خودمان نشکنیم. در زندگی لحظات تلخ و ناراحت کننده فراوانند پس نمی‌شود تمام مسائل را با دید مثبت نگاه کرد.

از خود و دیگران انتقاد نکن: سال‌ها است که این کار را کرده‌ای، ولی از آن هیچ نتیجه‌ای نگرفته‌ای. پس بیا و با عوض کردن نگرش خود، روشی دیگر را به کار ببند. این بار کار خود را ستایش کن و ببین که چه اتفاقی می‌افتد: مشکلات را حل نکن، طرز فکرت را اصلاح کن، مسائل به خودی خود حل خواهند شد.

"رشد شخصیت با به کارگیری صحیح استعدادهای ذاتی" را اینجا بخوانید.

مطالب مرتبط

روانشناسی رنگ‌ها: رنگ‌ اتاق خواب خود را چگونه انتخاب کنیم؟
روانشناسی

روانشناسی رنگ‌ها: رنگ‌ اتاق خواب خود را چگونه انتخاب کنیم؟