Yasaman

برای آنکه در تله‌های ذهنی خود نیفتی، از این روش‌ها استفاده کن!

روش‌های حلوگیری از افتادن در تله‌های ذهنی

بعضی اوقات احساس می‌کنیم که زندگی یک چالش بزرگ پس از دیگری است و همیشه باید با احساسات، تنبلی و وسوسه‌های خود دست و پنجه نرم کنیم. و متأسفانه، پیروزی همیشه در طرف موافق ما نیست. با این حال، با چند تکنیک روانشناسی، می‌توانی به سادگی بیشتر با مشکلات زندگی خودت روبه‌رو شوی. در ادامه با "یاسمن" همراه باش تا تو را با روش‌هایی آشنا کند که با استفاده از آنها، در تله‌های ذهن خود نمی‌افتی.

۱. با خودت مهربان باش!

با خودت مهربان باش، سعی کن ضعف‌های خود را بشناسی و آنها را قبول کنی، موفقیت‌های خود را جشن بگیری و به دلیل اشتباهات خود را سرزنش نکنی. واقعیت این است که مغز نه تنها سلامت تو را تضمین کرده، بلکه باعث مشخص کردن روحیه تو هم می‌شود. بنابراین وقتی خود را سرزنش می‌کنی، مغزت به دنبال روشی می‌گردد تا حالت را خوب کند و برگشتن به چیزی که می‌خواستی از آن دوری کنی یکی از آن روش‌ها است.

بیشتر بخوانید: "چرا باید با لحن مثبت با خود حرف زد؟"

۲. تا جایی که می‌توانی بخوان، اما کم کم!

آیا دوست داری بخوانی ولی وقت کافی برای انجام این کار نداری؟ بهتر است پیش از آغاز خواندن یک کتاب، تعداد صفحاتی که می‌خواهی در روز بخوانی را مشخص کنی. زمانی که کتاب می‌خوانی ذهنت درگیر میزان باقی مانده از کتاب می‌شود. نمی‌توانی این میزان را حدس بزنی، اما مغز چندان طرفدار پروژه‌های طولانی‌مدت نیست و نمی‌خواهد انرژی زیادی برای آنها صرف کند. به همین دلیل، بهتر است روزی ۱۰ تا ۱۲ صفحه بخوانی تا مغز خود را بیش از حد خسته نکنی!

۳. مغزت را مانند دیگر ماهیچه‌های بدنت تمرین بده!

سعی کن آرزوهای خود را تصویرسازی کنی و نه وسایل و اشیائی که آرزوهای داشتنشان را داری. بهتر است توانایی‌ها و شرایطی که آرزو می‌کنی روزی پیش بیاید را تصور کنی. پیش از خواب چند دقیقه را به تمرین چنین کاری اختصاص بده. همان طوری که هنگام وزنه بلند کردن، خون به درون دست‌ها می‌رود، مغز تو هم به همین روش به چنین تصوراتی واکنش نشان می‌دهد. تمرین دادن مغز به این روش، می‌تواند رسیدن به آرزوها را برای تو سریع‌تر کند!

"عادت‌هایی که بهره‌وری تو را کاهش می‌دهند!" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن
سلامتی

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن