Yasaman

نکته‌هایی برای برقراری تعادل میان زندگی شخصی و کار!

معرفی نکته‌های برقراری تعادل میان زندگی شخصی و کار

در جامعه‌ای که زندگی در آن به پیشرفت شغلی وابسته است، پیدا کردن تفریح درون و بیرون محل کار می‌تواند دشوار باشد. کلمه تعادل در عبارت برقراری تعادل میان زندگی شخصی و کار به معنی لذت بردن از زندگی شخصی و کاری است. اگر تو هم دوست داری در کنار پیشرفت شغلی، زندگی فردی موفقی هم داشته باشی، این مطلب را بخوان. "یاسمن" نکته‌هایی برای برقراری تعادل میان زندگی شخصی و کار را به تو معرفی می‌کند.

۱. ضرب‌الأجل‌های محکمی برای روز خود مشخص کن!

چه ضرب‌الأجل‌های محکمی از طرف کار داشته باشی چه خودت برنامه‌ریزی کنی، مشخص کردن راهنما برای برنامه‌هایت می‌تواند زندگیت را منظم‌تر کند. صبح‌ها پس از آماده شدن یا رسیدن به سر کار، فعالیتی را برای خود مشخص کن که نشان‌دهنده آغاز روز تو بوده، و برای پایان روز هم فعالیتی را مشخص کن که نشان‌دهنده پایان روزت باشد. میز خود را مرتب کن و لیستی از کارهای فردایت را آماده کن.

بیشتر بخوانید: "تکنیک‌های بهبود مدیریت زمان که نباید از دست بدهی!"

۲. با رئیست راحت صحبت کن!

هر شخصی در هر موقعیتی نیازمند تعادل بین کار و زندگی شخصی دارد. در حین مصاحبه شغلی با خود و رئیست راحت و رک باش. تعادل کار و زندگی شخصی در برخی از موقعیت‌های شغلی، متداول‌تر است. بهتر است از ابتدای شروع کاری بدانی که به چه نوع تعادلی نیاز داری و بر اساس آن با رئیس خودت صحبت کن.

۳. زمانی را به سکوت اختصاص بده!

حتی در پرمشغله‌ترین کارها، مانند تدریس یا آماده کردن غذا، داشتن سکوت و آرامش ضروری است. حتی چند دقیقه فاصله گرفتن از محیط کار می‌تواند ذهن را خالی کرده و اجازه بدهد نفسی تازه کنی. به همین دلیل بهتر است مدت کوتاهی به محوطه ساختمان یا پارک نزدیک آن بروی تا آرام شوی.

۴. محیط کاری متعادلی درست کن!

تصاویر و کلمه‌هایی که هر روز در معرض آنها هستیم به شدت بر روحیه و حال ما تأثیر می‌گذارند. به همین دلیل می‌توانی دکوری‌های کوچک یا تابلوی زیبایی را روی میز خود بگذاری تا روحیه و انگیزه در محیط کار خود را افزایش بدهی. به خاطر داشته باش که نورپردازی و نحوه چیدمان وسایل بر حال و هوای فضا تأثیر می‌گذارد، به خصوص در ماه‌های زمستان. در کل سعی کن نسبت به تأثیر محیط اطراف بر بدن و روحیه‌ات آگاه باشی.

"برای گرفتن تصمیمات بهتر در زندگی این مطلب را بخوان!" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن
سلامتی

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن