Yasaman

بدترین اشتباهاتی که ممکن است در دکوراسیون منزلمان مرتکب شویم

بدترین اشتباهات در دکوراسیون منزل

برای موفق بودن در طراحی داخلی و دكوراسيون منزل، لازم نيست این رشته را در دانشگاه خوانده باشی! فقط کافی است چند نکتۀ اساسی و مهم را رعایت کنی تا در این زمینه موفق شوی. در این جا "یاسمن" توجه تو را به بدترین اشتباهات و بهترین توصیه‌ها دربارۀ دکور کردن منزل، جلب می‌کند. هر آن چه را که در تصاویر می‌بینی، می‌شود در خانه به کار برد.

فرش سفید: با وجود محبوبیت رنگ سفید و زيبایی‌ای كه می‌تواند به اتاق و فضای منزل تو بیافزايد، بعضی وقت‌ها استفاده از فرش سفید می‌تواند فکر خیلی خوبی نباشد. به این دلیل که اولاً، فرش‌های سفيد به آسانی كثيف و چرك می‌شوند و دوماً این که فرش سفید می‌تواند به فضا احساس سردی و خنثی بودن بیش از حد بدهد.

آزمودن رنگ پیش از به کار بردن آن: اصول به کارگیری رنگ‌ها در دکوراسیون و طراحی داخلی، با کاربرد آن در لباس و زندگی روزمره کاملاً متفاوت است. بنابراین ممکن نیست بدون این که قبلاً رنگی را آزمایش کنی و انعکاس نور آن و مورد پسند بودن آن را بیازمایی، از آن به عنوان رنگ اصلی برای دیوارها و مبل‌ها استفاده کنی.

استفاده از کاناپه طرحدار یا رنگارنگ: هر چه قدر هم که عاشق بازی با رنگ‌ها و از طرفداران استفاده از پارچه های رنگارنگ یا چهل‌تکه (patch work) باشی، باید سعی کنی از این نوع پارچه‌ها در کاناپه‌ و مبل استفاده نکنی و استفاده از آن‌ها را به لوازم جانبی دیگر، مانند بالش، کوسن و ... محدود کنی. چون کاناپۀ طرح‌دار یا رنگارنگ می‌تواند به سرعت تکراری و یکنواخت شده و هنگامی که بخواهی آن را با فرش یا لوازم دیگرت هماهنگ کنی، تو را دچار دردسر کند. انتخاب کاناپۀ طرح‌دار یا رنگارنگ نه تنها به زیبایی مکان نمی‌افزاید، بلکه نمایانگر سلیقه‌ای عالی نیز محسوب نمی‌شود.

مطالب مرتبط

خلاقیت در دکوراسیون منزل با استفاده از وسایل ارزانقیمت و بازیافتی
سبک زندگی

خلاقیت در دکوراسیون منزل با استفاده از وسایل ارزانقیمت و بازیافتی