Yasaman

۳ عاملی که موفقیت تو را به تأخیر می‌اندازند!

۳ عاملی که موفقیت تو را به تأخیر می‌اندازند!

بعضی اوقات معنی هر چیزی از بین می‌رود و در زندگی گیر می‌کنیم. برخی از افراد در این شرایط دیگران را مقصر می‌دانند، برخی دیگر خودشان را از دیگران دور کرده و بعضی دیگر بر مشکلات غلبه کرده و به سمت جلو حرکت می‌کنند. در این مقاله، "یاسمن" می‌خواهد تو را با ۳ عاملی که موفقیت تو را به تأخیر می‌اندازند آشنا کند.

۱. رؤیای خیالی:

همه ما دوست داریم خیال‌پردازی کنیم. با این حال، بعضی بیش از حد خیال‌پردازی کرده و چنان در رؤیاهای خود فرو می‌روند که نمی‌خواهند به واقعیت برگردند. نتیجه این کار فردی است که در دنیای خیالی زندگی کرده و به جای تلاش برای رسیدن به آرزوها، منتظر معجزه است. اگر کاری نکنی و در یک جا بمانی، احتمال آنکه چمدانی پر از پول پیدا کنی خیلی پایین است. برای بهبود شرایط خود، بهتر است زندگی که به آن عادت داری را رها کنی و کاری انجام بدهی که تا به حال نکرده‌ای!

بیشتر بخوانید: "چرا نباید از اشتباه کردن ترسید؟"

۲. تمرکز نکردن روی یک هدف:

خیلی از ما طبق این قانون زندگی می‌کنیم: چند دقیقه بیشتر در اینستاگرم باشم و بعد به سراغ کار بروم. مسئله آن است که زندگی ما پر است از ابزارهایی که اخبار سراسر دنیا را به ما می‌رسانند و بی‌توجهی به آن دشوار است. به لطف این تکنولوژی‌ها و اعتیاد ما، بعضی اوقات تمرکز کردن بر یک وظیفه کار دشواری است. در نتیجه هزاران کار ناتمام، ظرف‌های نشسته بسیار و گذراندن وقت در شبکه‌های اجتماعی برای ما باقی می‌ماند. برای آنکه مفیدتر باشی و کارهایت را بهتر به انجام برسانی، بهتر است وظایف خود را اولویت بندی کرده و یکی یکی به آنها رسیدگی کنی.

۳. ناتوانی در تمام کردن کارها:

آیا تا به حال شده که همزمان چندین کار را شروع کنی و هیچ کدام را به سرانجام نرسانی؟ این اتفاق حداقل یکبار برای اکثر ما افتاده است. این امر می‌تواند مربوط به ورزش کردن، رژیم گرفتن از شنبه و پروژه‌هایی باشد که با انرژی زیادی شروع کردی و پس از یک هفته یا یک ماه آن را رها کرده‌ای. تنها دلایلی برای این موقعیت وجود دارند، کمبود پشتکار و نبود نتایج مورد نظر است.

"چه ویژگی‌های شخصیتی مانع ورود موفقیت به زندگی می‌شوند؟" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن
سلامتی

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن