Yasaman

نکته‌های مهم برای رسیدن به طرز فکر مثبت!

معرفی نکته‌های مهم برای رسیدن به طرز فکر مثبت

قدرت طرز تفکر مثبت، مفهومی پرطرفدار است و بعضی اوقات شبیه کلیشه به نظر می‌رسد. اما فواید طرز فکر مثبت برای ذهن و بدن توسط تحقیقات بیشمار علمی ثابت شده است. طرز فکر مثبت می‌تواند به تو اعتماد به نفس بدهد، روحیه‌ات را بهتر کرده و همچنین احتمال ابتلا به مشکلاتی مانند فشار خون، افسردگی و دیگر اختلالات مربوط به استرس را کاهش بدهد. در ادامه با نکته‌های مهم برای رسیدن به طرز فکر مثبت آشنا شو.

۱. روز خود را با جمله‌های مثبت آغاز کن!

روشی که با آن روز خود را آغاز می‌کنی، می‌تواند حال کن روز تو را مشخص کند. به جای آنکه اجازه بدهی اتفاقات کم‌اهمیت یا خواندن اخبار ناگوار بر کیفیت روز تو تأثیر بگذارد، بهتر است روز خود را با جمله‌های مثبت آغاز کنی. با خودت جلوی آینه صحبت کن، حتی اگر احساس کنی مسخره است! به خودت جمله‌هایی مانند «امروز روز خوبی خواهد بود» یا «امروز قراره بترکونم!» بگو.

بیشتر بخوانید: "۳ عاملی که موفقیت تو را به تأخیر می‌اندازند!"

۲. بر چیزهای کوچک تمرکز کن، هر چند کوچک!

به صورت اجتناب‌ناپذیری در طول روز با مشکلات و چالش‌هایی روبه‌رو خواهی شد. زمانی که با این مشکلات روبه‌رو می‌شوی، بهتر است بر فواید آنها تمرکز کنی. به عنوان مثال، اگر در ترافیک گیر کرده‌ای، به این فکر کن که زمان بیشتری داری که به پادکست مورد علاقه خود گوش بدهی. اگر فروشگاه خوراکی که تو می‌خواهی را ندارد، فکر کن که فرصتی برای درست کردن غذای جدیدی پیدا کرده‌ای.

۳. بر حال تمرکز کن!

منظور از حال، امروز، این ساعت و این هفته نیست! دقیقاً باید بر همین لحظه تمرکز داشته باشی. ممکن است رئیست تو را تحت فشار گذاشته باشد، اما در این لحظه چه اتفاقی در حال رخ دادن است که کام تو را تلخ کند؟ چیزی که ۵ دقیقه پیش شنیده‌ای را رها کن و همچنین به چیزی که ۵ دقیقه دیگر می‌خواهد بگوید هم فکر نکن. بر این لحظه خاص تمرکز کن. اکثر منابع منفی‌بافی از خاطره اتفاقی بوده که به تازگی رخ داده است.

۴. شکست را به درس تبدیل کن!

تو بی‌نقص نیستی و باید بدانی که در مسیر زندگی اشتباهاتی کرده و شکست‌هایی را تجربه می‌کنی که در شرایط متفاوت پیش می‌آیند. به جای آنکه بر چگونگی شکست خوردن تمرکز کنی، فکر کن که بار دیگر چکار باید کرد؛ شکست خود را تبدیل به درس زندگی بکن. این مفهوم را در قوانین خاصی قرار بده، به عنوان مثال می‌توانی سه قانون برای مدیریت پروژه‌ها برای خودت بسازی.

"چرا نباید از اشتباه کردن ترسید؟" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن
سلامتی

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن