Yasaman

معرفی مهم‌ترین عوارض شوره سر!

معرفی مهم‌ترین عوارض شوره سر

عوارض شوره سر، معمولاً دانه‌های سفید روی پوست کف سر و موها است. بعضی از مشکلات پوستی هم می‌تواند ایجاد شوره بکند به همین دلیل، عوارض شوره سر ممکن است به نوع بیماری پوستی بستگی داشته باشد. در ادامه، با مهم‌ترین عوارض شوره سر آشنا شو!

۱. خارش کف سر:

خارش پوست کف سر از متداول‌ترین عوارض شوره سر است. اگر روی کف سر خود شوره داری، خارش می‌تواند یکی از عوارضی باشد که مرتب تجربه می‌کنی. خارش به دلیل دانه‌های آزاد روی سر ایجاد می‌شود. این دانه‌های ریز سلول‌های مرده پوست هستند که از کف سر جدا می‌شوند. خشکی پوست کف سر از متداول‌ترین عوامل ایجاد این مشکل است.

بیشتر بخوانید: "چرا کوتاه کردن موخوره اهمیت دارد؟"

۲. ریزش موی سر:

ریزش موی سر از اولین عوارض وجود شوره در موها است. صرف‌نظر از نوع مو، ریزش مو تجربه مشترکی بین افراد دچار شوره سر است. هر فرد به صورت کلی در روز حدود ۲۰ تا ۵۰ تار مو از دست می‌دهد. اگر ریزش مو از این میزان بیشتر بشود، خطرناک بوده و به احتمال زیاد از نشانه‌های شوره سر است.

۳. جوش زدن پوست:

با اینکه جوش زدن به صورت مستقیم ارتباطی با کف سر یا مو ندارد، اما ممکن است هنگام ابتلا به شوره سر، شاهد جوش‌هایی باشی که یکباره روی پوست سبز می‌شوند. جوش صورت که به دلیل شوره سر به وجود می‌آید، ظاهری قرمز دارد. این جوش‌ها می‌توانند دردناک هم باشند. بسیاری از افرادی که این جوش‌ها را داشتند، پس از درمان موخوره دیگر آنها را ندیدند.

۴. یبوست و مشکلات گوارشی:

بعضی از مطالعات نشان می‌دهند که شوره سر می‌تواند عامل یبوست مزمن و مشکلات گوارشی بشود. با این که دلایل آن همچنان پوشیده است، اما تجربه متداولی است که افراد مبتلا به شوره سر دچار آن می‌شوند.

"آیا عرق کردن باعث ریزش مو می‌شود؟" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟
زیبایی

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟