Yasaman

سمانه بیرامی باهر ستاره برفی ایران در رقابت‌های المپیک زمستانی

سمانه بیرامی باهر اسکی‌باز توانای کشورمان در المپیک زمستانی

"سمانه بیرامی باهر" تنها با ۲۶ سال سن، یکی از چهار ورزشکار ایرانی شرکت‌کننده در المپیک زمستانی پیونگ چانگ کره جنوبی است. او که در زمینه اسکی صحرانوردی تخصص دارد در مسابقات المپیک زمستانی ۲۰۱۸ کره جنوبی شرکت دارد. در این مطلب، "یاسمن" قصد دارد تو را بیشتر با این ورزشکار آشنا کند.

شرکت کردن در سی‌ودومین رقابت‌های المپیک زمستانی کره جنوبی کار ساده‌ای برای او نبود و گفتنی است که "سمانه" تنها زن عضو تیم اسکی صحرانوردی ایران است.

بیشتر بخوانید: "سوسن رشیدی دختر عشایر که قهرمان کیک بوکسینگ ایران است"

با این که ورزشکاران حرفه‌ای، تمام سال تمرین می‌کنند، کشور ایران چندان تجهیزات پیشرفته‌ای برای تمرین اسکی نداشته و ورزشکاران مجبورند تنها ۳ ماه در سال و هنگام بارش برف تمرین کنند. در سال جاری، به دلیل کمبود بارش برف در کشورمان، "سمانه" مجبور شد تا به کشورهایی چون ترکیه و ارمنستان سفر کند تا بتواند در ارتفاعات کوه‌های این کشورها تمرین کند.

معرفی سمانه بیرامی باهر ستاره برفی ایران در رقابت‌های المپیک زمستانی کره جنوبی!

"سمانه" از دوران کودکی عاشق شنا شد و توانست در سه مسابقه بین‌المللی رقابت کرده و برنده بشود. او همچنین در رشته دوچرخه‌سواری هم تمریناتی را داشته است.

اما بالاخره این اسکی بود که تبدیل به هدف اصلی او شد و آرزوی رقابت در المپیک را به او بخشید. اسکی صحرانوردی که "سمانه" به عنوان رشته خود برگزیده، یکی از سخت‌ترین رشته‌ها در المپیک زمستانی است.

این رشته ورزشی ترکیبی از قدرت و تحمل در شرایط سخت است و "سمانه" که در پیست اسکی شمشک تمرین می‌کند، از دشواری پیمایش و کوه‌نوردی در دمای زیرصفر درجه و برای مدت طولانی با خبرنگاران سخن گفت.

"جی جی" حدید دلیل لاغری بیش از حد اندامش را اعلام کرد" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن
سلامتی

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن