Yasaman

چگونه برای زندگی ایده‌آل خود برنامه‌ریزی کنیم؟

می‌دانی چگونه برای زندگی ایده‌آل خود برنامه‌ریزی کنیم؟

تقریباً همه معتقدند که برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری در زندگی می‌تواند منجر به موفقیت بشود. بسیاری از ما هم اعتقاد داریم که با داشتن هدف و رسیدن به آنها، زندگی بهتر خواهد بود. حالا با شروع سال جدید، فرصتی برای بازنگری در زندگی شخصی و اهداف و خواسته‌های ما فراهم می‌شود. در ادامه با "یاسمن" همراه باش تا بدانی چگونه برای زندگی ایده‌آل خود برنامه‌ریزی کنیم؟

۱. هدف‌ها را با دلایل صحیح انتخاب کن!

اولین قدم برای برنامه‌ریزی زندگی در نظر گرفتن دلایل هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی است. سعی که اهدافی را برای خود انتخاب کنی که زندگیت را شاد می‌کند. هدف برخی از افراد "میلیاردر شدن" یا "ستاره سینما شدن" و برنامه‌های چنینی است. اما پیش از انتخاب این اهداف در زندگی، باید به مسیر رسیدن به آن هم توجه کنی.

بیشتر بخوانید: "آیا ویژگی‌های مشترک زنان موفق را می‌دانی؟"

۲. هدفی انتخاب کن که مسیری ایجاد می‌کند!

به جای آنکه اهدافی برای زندگی خود مشخص کنی، بهتر است به جهت دادن به زندگی بیندیشی. چیزهایی که در زندگی تو باعث به وجود آمدن مسیری شاد، معنادار و انگیزه‌بخش می‌شود. برای این کار از خود سؤال کن:

  • دوست دارم چگونه وقت خود را سپری کنم؟
  • دوست دارم چه چیزهایی بیاموزم؟
  • دوست دارم با چه کسانی وقت بگذرانم؟ کار کنم؟ صحبت کنم؟
  • چه فعالیت‌های روزانه‌ای من را از تخت بیرون می‌کشند؟

با دانستن پاسخ این سؤال‌ها به درک درست‌تری از خواسته‌ها خود از زندگی می‌رسی که در نهایت می‌تواند مسیر زندگی تو را به بهترین نحو مشخص کند.

۳. اگر هدف تو خوب نبود، آن را تغییر بده!

همانطور که می‌دانی، هدف زندگی تنها یک روش است تا مطمئن شویم در زندگی مسیری معنادار را طی می‌کنیم. برخی از این مسیرها به قدری خوب و پرمعنی هستند که افراد آنها را تا ابد دنبال می‌کنند. اما اگر احساس می‌کنی در مسیری که اکنون داری خوشحال نیستی و آرزو می‌کردی مشغول کارهای دیگری بودی، بهتر است هدف خود را بازنگری کرده و مسیری جدید برای خود انتخاب کنی.

"برای گرفتن تصمیمات بهتر در زندگی این مطلب را بخوان!" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن
سلامتی

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن