Yasaman

مؤثرترین راههای کوچک شدن شکم را بشناس!

معرفی بهترین راههای کوچک شدن شکم

زنانی که دور کمر آن‌ها بیش از ۹۰ سانتی‌متر باشد، به طور معمول دارای چربی‌های ناسالم شکمی هستند. این چربی‌ها نه تنها برای سلامت مضرند، بلکه باعث می‌شوند ظاهر بدی پیدا کنیم. به همین دلیل، باید راههای کوچک شدن شکم را یاد بگیریم و با انجام آن‌ها، سلامتی و زیبایی خود را تضمین کنیم.

تغییر در شیوه زندگی از مهم‌ترین راههای کوچک شدن شکم است که در ادامه، جزئیات آن را با شما در میان می‌گذاریم.

"چالش ۱۴ روزه برای اندامی بهتر و متناسب‌تر!" را اینجا بخوانید.

۱. از رژیم غذایی سالمی پیروی کن: کنترل وزن با حذف مواد چرب مانند دسر و غذاهای سرخ شده با چربی‌های اشباع شده ممکن می‌شود. اطمینان حاصل کن که وعده‌های غذایی تو حاوی غذاهای کم کالری و غنی از مواد مغذی، مانند ماهی تازه، سبزیجات، نان و غلات کامل باشد.

۲. ورزش کن: ورزش به مدت ۶۰ دقیقه ۵ بار در هفته از راههای کوچک شدن شکم و پهلو و کاهش وزن است. ورزش‌های کالری‌سوز عبارتند از: دوچرخه‌سواری، بسکتبال، تمرین‌های هوازی، دوچرخه‌سواری و اسب‌سواری. ** ۳. کالری ها را بشمار:** آگاهی از میزان کالری مصرفی تضمین می‌کند که ورزش برای از دست دادن وزن بیهوده نخواهد بود. یک کیلوگرم برابر با ۳۵۰۰ کالری است؛ بنابراین سوختن ۵۰۰ کالری بیشتر در روز به معنی کاهش وزن سریع است.

۴. تمرین‌های کالری سوز انجام بده: در هفته دو تا سه بار به مدت ۲۰ دقیقه فعالیت‌هایی مانند بلند کردن وزنه یا هالتر که باعث ایجاد عضله می‌شوند، انجام بده. این ورزش‌های عضله‌ساز متابولیسم را افزایش می‌دهند؛ بنابراین باعث سوختن کالری بیشتری می‌شوند.

۵. ورزش‌های شکمی را از یاد نبر: نرمش‌های شکمی برای سفت کردن ماهیچه‌های شکم از راههای کوچک شدن شکم و داشتن ظاهری زیباتر است.

۶. هر شب ۷ ساعت بخواب: سعی کن برای لاغری شکم و کاهش وزن هر شب ۷ ساعت یا بیشتر بخوابی. افرادی که به اندازه کافی نمی‌خوابند، دچار تغییرات هورمونی می‌شوند که باعث افزایش اشتها می‌شود.

در پایان باید بدانید که شکم یکی از بخش‌های مهم بدن است که وقتی به طور مداوم ورزش می‌کنیم، به سرعت کوچک می‌شود. فقط به یاد داشته باش پیش از شروع یک رژیم غذایی برای از دست دادن وزن، به خصوص اگر مبتلا به هر نوع بیماری هستی، با پزشک خود مشورت کنی. از دست دادن بیش از ۲ کیلوگرم وزن در طول هفته بدون نظارت پزشک صحیح نیست.

بیشتر بخوانید: "چیزهایی که هیچ کس درباره کاهش وزن به تو نمی‌گوید!"

مواضيع ذات صلة

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن
سلامتی

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن