Yasaman

با این نکات کاربردی رفع موخوره مو برای همیشه از این هیولا نجات پیدا کن!

بهترین نکات کاربردی برای رفع موخوره مو برای موهای تو

اگر خیلی وقت است که به موهای خودت رسیدگی نکرده‌ای؛ همواره رنگ آنها را تغییر دادی و قد آنها را کوتاه نکرده‌ای، مطمئناً درگیر هیولای زشت موخوره مو هستی. دیگر وقت آن رسیده که برای رفع موخوره مو خودت اقداماتی کنی تا موهای تو تازه و شاداب شود. در ادامه این مقاله با "یاسمن" همراه باش تا بهترین نکات کاربردی برای رفع موخوره مو را به تو بگوید.

۱. رفع موخوره مو با کوتاه کردن نوک موها:

برای رفع موخوره مو خودت، پیش از آنکه تغییری در عادت‌های مراقبت از موهای خودت ایجاد کنی، بهتر است نوک موهای خودت را کمی کوتاه کنی تا خشکی موها و قسمت‌های مرده مو از بین بروند. با این کار نه تنها بزرگ‌ترین قدم را در رفع موخوره مو برداشتی، بلکه متوجه خواهی شد که موهای تو زنده‌تر و شاداب‌تر شده‌اند.

بیشتر بخوانید: "ماسک موی روغن نارگیل: بهترین فرمول ارگانیک برای درمان موخوره"

۲. رفع موخوره مو با برس زدن پیش از حمام:

پیش از آنکه وارد حمام شوی، حتماً موهای خودت را با یک برس بزرگ، شانه کن. با این کار، از شکستن موهای خودت هنگام شامپو زدن جلوگیری می‌کنی. با شانه زدن موهای خودت پیش از حمام، تمام گره‌های موی خودت را باز می‌کنی تا در هنگام استحمام، راحت‌تر تمیز شوند و مواد شیمیایی اضافی داخل آنها نماند.

۳. رفع موخوره مو با استفاده نکردن از حوله:

خشک کردن موهای خودت با حوله، نه تنها منجر به شکستن تارهای مو می‌شود، بلکه آنها را وزوزی می‌کند. پس به جای پیچیدن یک حوله به دور سر خودت، از یک تیشرت نخی قدیمی استفاده کن. ممکن است این کار کمی عجیب به نظر برسد، اما جنس پارچه آن بسیار صاف و فوق‌العاده جاذب است و تمام رطوبت موها را بدون وارد کردن آسیب به آنها، جذب می‌کند.

۴. رفع موخوره مو با بستن موها در باد:

اگر تا به حال، پس از گذراندن زمانی طولانی در باد، سعی کرده باشی موهای خودت را شانه کنی، مطمئناً می‌دانی که گرد و غبار هوا داخل موهای تو می‌شوند و در گره‌هایی که به وسیله باد در موهای تو ایجاد شده، زندانی می‌شوند. به همین دلیل دفعه بعدی که مجبور شدی در آب و هوای باد و طوفانی باشی، حتماً موهای خودت را از پشت ببند که کمتر در معرض گرد و غبار قرار بگیرند.

"درمان موخوره ممکن است! ۲ روش سریع درمان موخوره در خانه با مواد طبیعی" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟
زیبایی

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟