Yasaman

کاربردهای فوق‌العاده فویل آلومینیوم که تو را شگفت‌زده می‌کند!

آیا کاربردهای فوق‌العاده فویل آلومینیوم را می‌دانی؟

حتماً می‌دانی که فویل آلومینیوم یکی از مهم‌ترین وسایل در هر آشپزخانه است. اما آیا می‌دانی به جز پوشاندن ظرف درون فر یا پییچدن آن دور غذا تنها کاربرد فویل آلومینیوم نیستند. در ادامه با "یاسمن" همراه باش تا تو را با کاربردهای فوق‌العاده فویل آلومینیوم در خانه آشنا کند که تو را شگفت‌زده می‌کند!

۱. پوشاندن کف کشو و کابینت!

نه تنها تمیز کردن فویل آلومینیوم با یک اسفنج مرطوب ساده است، بلکه فویل آلومینیوم کف کابینت‌ها باعث برگرداندن نور و روشن‌تر شدن درون کابینت‌ها می‌شود.

۲. سابیدن ظرف‌ها!

یک توپ فویل آلومینیوم درست مثل یک سیم ظرفشویی عمل می‌کند. اگر در خانه سیم ظرفشویی نداری و می‌خواهی ظرف‌های خود را بسابی، تنها کافی است تا کمی فویل آلومینیوم را به صورت یک توپ کوچک مچاله کنی.

بیشتر بخوانید: "مواقعی که نباید از نرم کننده پارچه و لباس استفاده کرد"

۳. برای اتو کردن!

فویل آلومینیوم گرما را بهتر منتقل می‌کند. به همین دلیل، می‌توانی روی میز اتوی خود را با یک لایه فویل آلومینیوم بپوشانی. با این کار، لباس‌های تو هم از رو و هم از پشت اتو می‌شوند.

۴. برای ساختن قیف!

بعضی وقت‌ها در خانه به یک قیف نیاز داری. اگر قیف نداری یا نمی‌توانی قیف خود را پیدا کنی، به سادگی با استفاده از یک ورق فویل، یک قیف ساده بساز!

۵. برای تیز کردن قیچی‌ها!

اگر قیچی‌های تو در خانه کند شده‌اند، می‌توانی به سادگی با آنها تکه‌های فویل آلومینیومی اضافی خود را ببری. در صورت لازم، ورق‌های فویل آلومینیوم را صاف کرده و روی هم بچین. سپس با قیچی خود تمام لایه‌ها را ببر. این کار باعث تیز شدن تیغه‌های قیچی می‌گردد.

۶. برای تمیز کردن اتو لباس!

اگر روی اتوی تو مواد و رسوباتی جمع شده‌اند که روی لباس‌هایت لکه ایجاد می‌کنند، بهتر است اتوی داغ را چندین بار روی یک ورق فویل آلومینیومی بکشی تا تمیز شود.

۷. برای ساخت قالب کیک!

اگر قالب کیک به اندازه مورد نظر خود نداری، می‌توانی به سادگی با استفاده از یک ورق فویل آلومینیوم یک قالب کیک درست کنی و کیک خود را درون آن بسازی.

"تنها با صرف ۲۰ دقیقه در روز، خانه تمیزی داشته باش!" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن
سلامتی

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن