Yasaman

اسرار استفاده از کرم گریم و همه نکته‌هایی که باید در این باره رعایت کنی!

اسرار استفاده از کرم گریم و همه نکته‌هایی که باید در این زمینه رعایت کنی

کرم گریم جزو کرم پودرهای آرایشی به شمار می‌رود که برای میکاپ سنگین صورت و معمولاً تغییر دادن حالت چهره و پوشاندن عیوب پوستی کاربرد دارد. اگر قصد داری از کرم گریم در آرایش خود استفاده کنی، اسرار این کار را در ادامه مقاله بخوان تا میکاپی حرفه‌ای داشته باشی! استفاده از کرم گریم فوت و فن‌های خاص خود را دارد که آگاهی از آن‌ها باعث می‌شود میکاپ صورت خود را طبیعی‌تر و حرفه‌ای‌تر انجام دهی! اگر پوست خشکی داری، بهتر است پیش از استفاده از کرم گریم حتماً از کرم مرطوب‌کننده استفاده کنی تا کرم گریم بهتر روی پوست تو پخش شود. در صورتی هم که پوست چربی داری، پیش از شروع کار، پوست خود را کاملاً تمیز کن. برای این گونه افراد نیز استفاده از کرم گریم بدون چربی توصیه می‌شود. "عمل جراحی را فراموش کن: معرفی روش کوچک کردن بینی با آرایش" را اینجا بخوانید.

هنگام استفاده از کرم گریم برای گرفتن بهترین نتیجه، کرم را با استفاده از قلم‌مویی نرم یا پد روی صورت خود بمال. کرم گریم را آهسته و با حوصله روی پوست صورت خود پخش کن تا هم حالت طبیعی به خود بگیرد و هم لکه‌های روی پوست را کاملاً بپوشاند.

اگر تصمیم داری مدتی طولانی آرایش صورت خود را حفظ کنی، بهتر است از پودر فیکساتور برای تثبیت کرم گریم روی پوستت استفاده کنی.

در کل، استفاده از کرم گریم بدون چربی برای پوست مناسب‌تر است؛ چون منافذ پوست را نمی‌بندد و در طول زمان باعث ایجاد جوش نمی‌شود. در ضمن، در فصل تابستان، توصیه می‌شود از کرم گریم با سایه قرمز یا صورتی ناچیز استفاده کنی. ولی در فصول سرد سال، برای رنگ بخشیدن به چهره، بهتر است از کرم گریم با توناژ صورتی یا گلبهی استفاده کنی تا آرایش صورت تو زیباتر به نظر برسد.

در پایان، به یاد داشته باش که هرگز بیش از حد از کرم گریم استفاده نکنی؛ چون ماسیدن آن روی پوست باعث غیرطبیعی جلوه کردن پوست و در نتیجه، آرایش تو می‌شود.

بیشتر بخوانید: "آیا می‌دانی چگونه با آرایش چین و چروک دور چشم را مخفی کنی؟"

مواضيع ذات صلة

روش آرایش صورت که چهره را جوان یا مسن‌تر نشان می‌دهد
آرایش

روش آرایش صورت که چهره را جوان یا مسن‌تر نشان می‌دهد