Yasaman

۱۰ راه برای ضخیم کردن ابروها و آشنایی با مواد طبیعی پرپشت کننده ابرو

آشنایی با روش‌های مراقبت از ابروها و ۱۰ ماده طبیعی پرپشت کننده ابرو

ابروها نقش برجسته‌ای در چهره و شخصیت تو دارند. همه ما از این که ابروهایی ضخیم و پرپشت داریم، خوشحال می‌شویم و گاه با استفاده از لوازم آرایشی اقدام به این کار می‌کنیم. اما اگر می‌خواهی درمانی طبیعی و دائمی را برای پرپشت شدن ابروها امتحان کنی، ما راه حل‌هایی را به تو نشان می‌دهیم که البته تأثیر آن‌ها یک شبه آشکار نمی‌شود؛ اما در طول زمان و با کمی بردباری، تو را به نتیجه مطلوب و دلخواه خود می‌رساند.

۱۰ ماده طبیعی پرپشت کننده ابرو عبارتند از: روغن کرچک، روغن نارگیل، روغن زیتون، آب پیاز، زرده تخم‌مرغ، دانه شنبلیله، وازلین، ژل آلوئه‌ورا، لیمو ترش و شیر. در کنار استفاده از این مواد طبیعی و ماساژ آن‌ها روی ابروها، به نکته‌های زیر هم توجه کن.

۱. مصرف غذاهای سالم و غنی از بیوتین: بیوتین، ویتامینی است که به رشد موها کمک می‌کند. تخم‌مرغ، آووکادو، ماهی قزل‌آلا و بادام‌زمینی برای درمان طبیعی ریزش موها به تو کمک می‌کنند.

۲. استفاده از سرم ابرو: سرم ابرو محصولی است که برای تحریک رشد فولیکول‌های مو در ناحیه ابرو ساخته شده است. برخی از بهترین سرم‌ها حاوی پپتید هستند که به رشد سریع موها کمک می‌کند.

۳. پرهیز از آرایش زیاد: آرایش صورت می‌تواند سرعت رشد ابروها را کاهش دهد.

"موادی طبیعی برای رشد سریع ابرو" را اینجا بخوانید.

۴. خودداری از استفاده از لوسیون و کرم‌ها: لوسیون و کرم‌ها فولیکول‌های مو را مسدود می‌کنند و مانع تنفس طبیعی موها می‌شوند. بنابراین، برای پرپشت شدن ابروهای خود از این مواد در ناحیه ابرو استفاده نکن.

۵. ماساژ ابروها: ماساژ ابروها به طور منظم باعث بهبود گردش خون در منطقه ابروها و تأمین مواد مغذی مورد نیاز موها می‌شود.

۶. شانه زدن ابروها برای تحریک رشد موها: شانه زدن موها مزایای زیادی دارد؛ از جمله این که باعث تحریک مویرگ‌های خونی و در نتیجه، افزایش گردش خون و انتقال مواد مغذی و اکسیژن به ساقه و ریشه موها می‌شود.

۷. نوشیدن آب: نوشیدن مقدار کافی آب برای سلامت کلی بدن مفید است و کمک می‌کند تمام مواد سمی از بدن دفع شوند. نوشیدن دست‌کم ۸ تا ۱۰ لیوان آب در روز باعث افزایش رشد موها می‌شود.

۸. ویتامین‌های B و D: مصرف غذاهای غنی از ویتامین‌های B و D به بهبود رشد موها کمک و با اثرات مضر مواد شیمیایی مانند ریمل و مداد ابرو مبارزه می‌کند.

۹. خودداری از اصلاح مکرر ابروها: برداشتن مداوم ابروها آسیب‌های زیادی به فولیکول‌های مو می‌زند و رشد مجدد ابروها را با مشکل روبه‌رو می‌کند. بنابراین، پیشنهاد می‌کنیم که از اصلاح مکرر و بیش از حد ابروهای خود خودداری کنی.

بیشتر بخوانید: "روغن‌ها و مواد سحرآمیز تقویت کننده ابرو"

مطالب مرتبط

رفع جای جوش صورت با ماسک چوب صندل
زیبایی

رفع جای جوش صورت با ماسک چوب صندل