Yasaman

داروی گیاهی برای پرپشت شدن موی سر

آیا استفاده از داروی گیاهی برای پرپشت شدن موی سر مؤثر است؟

ریزش مو، نگرانی مشترک همه خانم‌هایی است که در اوایل دوره میانسالی هستند. رژیم غذایی نامناسب، مراقبت نامناسب از مو، اختلالاتی مانند مشکلات تیروئید و کم‌خونی، شرایطی مانند یائسگی و آلوپسی و همچنین، شیمی‌درمانی و استفاده از برخی داروها، خانم‌ها را مستعد ریزش مو می‌کند.

اگر ریزش موی تو مشکلی بسیار جدی نیست، با کمی مراقبت قادر خواهی بود از ریزش بیشتر موها جلوگیری کنی. راه‌حل ایده‌آل برای تو، استفاده از داروی گیاهی برای پرپشت شدن موی سر است. به جای استفاده از مواد شیمیایی گران قیمت، چرا داروهای گیاهی را امتحان نمی‌کنی که هم ارزان‌تر هستند و هم رشد طبیعی موها را به صورت طبیعی تحریک می‌کنند؟ در ادامه، چند داروی گیاهی برای پرپشت شدن موی سر را به تو معرفی می‌کنیم.

گزنه: گزنه، گیاهی بسیار مفید برای رشد موهاست که به جلوگیری از تبدیل هورمون تستوسترون به دی هیدروتستوسترون (علت اصلی ریزش مو) کمک می‌کند. گزنه را می‌توان به شکل قرص مصرف کرد؛ همچنین، می‌توان به عنوان روغن مو از آن استفاده کرد.

"آب پیاز برای مو و درمان ریزش و شکنندگی موها" را اینجا بخوانید.

روش دیگر این است که برگ‌های گزنه را برای حدود ۳ هفته در شیشه‌ای حاوی روغن زیتون قرار دهی و در آن را محکم ببندی. شیشه را در جای خنک و دور از نور مستقیم خورشید قرار بده. پس از ۳ هفته، می‌توانی این روغن را به طور منظم روی مو و پوست سر خود بمالی تا شاهد رشد بیشتر موها باشی.

رزماری: رزماری، در طول قرن‌ها راه‌حل مؤثری برای جلوگیری از ریزش موها بوده است؛ چون این ماده باعث بهبود گردش خون در پوست سر می‌شود و همچنین، برای درمان پوسته‌ریزی و خشکی پوست سر، تقویت موها و تغذیه فولیکول‌های آن‌ها مفید است. استفاده منظم از مخلوط روغن زیتون و رزماری نیز به جلوگیری از سفید شدن زودتر از موعد موها کمک می‌کند.

نعناع: روغن نعناع، دارویی گیاهی برای درمان ریزش مو و افزایش رشد موها است. این ماده به بهبود رشد فولیکول‌های مو کمک می‌کند و تأثیر خنک‌کنندگی و تسکین‌دهندگی روی پوست سر دارد.

آلوئه‌ورا: آلوئه‌ورا یکی دیگر از گیاهان دارویی مؤثر است که به جلوگیری از ریزش موها کمک می‌کند، گرش خون را در پوست سر بهبود می‌بخشد و در نتیجه، باعث رشد موها می‌شود. استفاده منظم از ژل آلوئه‌ورا به حفظ حالت اسیدیته موها کمک می‌کند. همچنین، باعث باز شدن منافذ مسدود شده پوست سر و رشد فولیکول‌های مو می‌شود؛ به خصوص زمانی که با شیر نارگیل مخلوط شود.

باباآدم: باباآدم، شاخ و برگ گیاهی است که در کاهش ریزش مو بسیار مؤثر است. استفاده منظم از شاخ و برگ گیاه باباآدم که آغشته به روغن زیتون است، به بهبود گردش خون در فولیکول‌های مو کمک می‌کند.

اسطوخودوس: اسطوخودوس یکی از گیاهان شناخته شده است که به تقویت و رشد موها کمک می‌کند. این ماده دارای خواص ضدباکتری است، اثر تسکین‌دهندگی دارد و باعث درمان ناراحتی‌های پوستی و عفونی می‌شود. همچنین، در درمان شوره سر، خشکی پوست سر و پوسته‌ریزی هم بسیار مؤثر است.

استفاده منظم از روغن اسطوخودوس برای موها باعث جلوگیری از ریزش مو و همچنین، رشد مجدد آن‌ها می‌شود. اگر به دنبال نتایج مؤثر و سریع هستی، ترکیبی از ۱۰ قطره روغن رزماری، ۱۰ قطره روغن اسطوخودوس، ۵ قطره روغن ریحان و ۴ قطره روغن جوجوبا را به طور منظم هر روز روی پوست سر خود بمال.

بیشتر بخوانید: "ماسک مو برای موهای آسیب دیده و ضعیف از بیودرما"

مواضيع ذات صلة

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟
زیبایی

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟