Yasaman

روغن سیاه دانه برای ریزش مو

روش استفاده از روغن سیاه دانه برای ریزش مو

روغن سیاه دانه که در طبقه‌بندی روغن‌ها در میان اسانس‌ها قرار می‌گیرد، در درمان طیف وسیعی از مشکلات زیبایی و سلامت کاربرد دارد؛ تا جایی که از آن با عنوان درمانی برای همه چیزها جز مرگ یاد می‌شود! امروز قصد داریم درباره روش استفاده از روغن سیاه دانه برای ریزش مو با تو صحبت کنیم.

اگر به دنبال درمان‌های طبیعی مؤثر برای جلوگیری از ریزش موها هستی، از روغن سیاه دانه برای ریزش مو به روش ما استفاده کن. ولی پیش از آن باید بدانی که نکته مهم در استفاده از این روغن آن است که مخلوط با روغن سایر انواع گیاهان نباشد.

روغن سیاه دانه از دانه‌های رشد کرده گیاه Nigella Sativa تهیه می‌شود. این گیاه، ساقه‌های بلند با گلبرگ‌های سفید دراز دارد که زیر یک پرچم مرکزی پر از دانه قرار گرفته‌اند. روغن سیاه دانه از دانه‌هایی که درون گل قرار دارند، گرفته می‌شود. روغن سیاه دانه می‌تواند به طور خاص به بهبود بافت مو، و همچنین جلوگیری از ریزش موها و حتی پیشگیری از سفید شدن زودرس آن‌ها کمک کند.

"بهترین روغن برای مو چه روغنی است؟" را اینجا بخوانید.

اگر دوست داری بدانی روغن سیاه دانه چگونه خواص درمانی خود را به موها می‌رساند، باید بگوییم که این ماده به طور مستقیم بر فولیکول‌های مو تأثیر می‌گذارد و به عمق آن‌ها نفوذ می‌کند. نتیجه نهایی استفاده از روغن سیاه دانه، تحریک رشد موها، جلوگیری از ریزش مو و همچنین کمک به حفظ سلول‌های رنگدانه‌ای مو و پیشگیری از خاکستری شدن آن‌ها است.

روغن سیاه دانه حاوی بسیاری از ترکیبات مفید برای بدن انسان است؛ مانند اسید لینولئیک، آنتی‌اکسیدان‌ها، نوعی آلکالوئید برای مبارزه با باکتری‌ها یا قارچ‌ها و همچنین، مواد ضد حساسیت. این روغن، نوعی نرم‌کننده طبیعی برای موهای فر و وز هم هست. همچنین، خشکی پوست سر و شوره را درمان می‌کند.

می‌توان روغن سیاه دانه را با سایر روغن‌های طبیعی مانند روغن زیتون و کرچک ترکیب کرد تا برای جلوگیری از ریزش مو مفیدتر باشد. روغن‌های مناسب برای مخلوط کردن با روغن سیاه دانه شامل اسطوخودوس و رزماری هستند.

برای این که هنگام استفاده از روغن سیاه دانه برای ریزش مو به بهترین نتیجه برسی و از حداکثر فواید آن استفاده کنی، روغن ۱۰۰ درصد خالص آن را انتخاب کن.

باید بدانی که یکی از علت‌های اصلی ریزش مو، التهاب و حساسیت است که ممکن است خود به سبب بیماری‌ها، باکتری‌ها، قارچ‌ها و غیره ایجاد شده باشد. روغن سیاه دانه به عنوان ماده‌ای ضد التهاب عمل می‌کند که بسیاری از ترکیبات موجود در آن به کنترل عفونت‌های باکتریایی، ویروسی و قارچی کمک می‌کنند. این ماده حتی برای رفع آلودگی‌های ناشی از شپش یا انگل‌ها نیز مفید است.

به منظور جلوگیری از ریزش موها، یک قاشق چایخوری روغن سیاه دانه را در قسمتی از سر که دچار ریزش مو شده است، ماساژ بده. در حالت ایده‌آل بهتر است این کار را در زمان خواب انجام دهی و بالش خود را با یک حوله بپوشانی. صبح روز بعد، موهای خود را مانند همیشه شست‌وشو بده.

این کار را هر شب تکرار کن تا زمانی که شاهد رشد قابل توجه موها باشی. پس از آن که موها به طور کامل رشد کردند، این کار را هر ۳ روز یک بار تکرار کن. استفاده از روغن سیاه دانه برای ریزش مو از مطمئن و مؤثرترین راه‌ها برای رفع مشکلات مو است.

بیشتر بخوانید: "تأثیر نمک بر پرپشت کردن مو"

مواضيع ذات صلة

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟
زیبایی

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟