Yasaman

از بین بردن موهای زائد با استفاده از خمیر زردچوبه

از بین بردن موهای زائد بدن با استفاده از زردچوبه

رشد موهای زائد پس از دوران بلوغ در سراسر بدن افزایش می‌یابد. با ما همراه باش تا با روشی ساده و خانگی و با استفاده از خمیر زردچوبه برای از بین بردن موهای زائد آشنا شوی.

نکته :

روش‌های بسیاری برای از بین بردن موهای زائد وجود دارند، مثل: لیزر اپیلاسیون، استفاده از ماسک‌ها و بعضی درمان‌های خانگی. اما آیا می‌دانستی که برای رهایی از موهای زائد و ناخواسته می‌توانی از خمیر زرد چوبه استفاده کنی؟

اثرات مفید خمیر زرد چوبه در حذف موهای زائد:

خمیر زردچوبه دارای خواصی عالی و کاملا طبیعی است: علاوه بر آنکه باعث تسکین درد می‌شود، پاک‌کننده مفیدی برای کبد نیز هست. با کمک زردچوبه به راحتی می‌توانی موهای زائد خود را از بین ببری و همچنین برای پوست صورت هم می‌توانی از آن استفاده کنی: قند موجود در این مخلوط می‌تواند به پاکسازی پوست کمک کند. از دیگر مواد تشکیل دهنده این خمیر شیر است که باعث نرمی و صافی پوست می‌شود.

طرز تهیه خمیر زردچوبه:

اول از هر چیز، زردچوبه و آب را (به جای آن از شیر هم می‌توانی استفاده کنی) به نسبت دو به یک با هم مخلوط کن و روی حرارت کم قرار بده. آن قدر مخلوط را به هم بزن تا حالت خمیری پیدا کند. بگذار تا سرد شود (حتی می‌توانی آن را داخل یخچال بگذاری) و کمی نمک يا شكر و در پایان یک قاشق غذاخوری آرد را به خمیر اضافه کن.

روش استفاده: ابتدا مقداری آرد ذرت را روی مناطقی که می‌خواهی پاکسازی کنی بزن، سپس لایه‌ای نازک از خمیر را در جهت رشد موها روی قسمت مورد نظر پخش کن، و روی آن را با یک تکه پارچه تمیز بپوشان. پس از ۱۵ دقیقه که خمیر به خویب جذب پوست شد، پارچه را بردار و پوست را با آب گرم بشور. این روش را دو بار در هفته تکرار کن تا زودتر به نتیجه مورد نظرت برسی.

بیشتر بخوانید: "ترکیبی روسی برای خلاصی از موهای زائد به طور دائمی"

این مخلوط که معمولاً در کشور هند از آن استفاده می‌کنند، اثری فوق‌العاده و عالی در حذف موهای زائد دارد و بر خلاف دیگر روش‌ها، از درد کمتر و نتیجه بهتری برخوردار است.

شرقی‌ها همیشه روش‌های خاصی برای زیبایی دارند که "یاسمن" دوست دارد آنها را به تو معرفی ‌کند.

"از بین بردن موهای زائد بدن با استفاده از لیزر؟" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟
زیبایی

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟