Yasaman

چه ویژگی‌های شخصیتی مانع ورود موفقیت به زندگی می‌شوند؟

آیا ویژگی‌های شخصیتی مانع ورود موفقیت به زندگی را می‌شناسی

بعضی روزها سرشار از انرژی از خواب بیدار می‌شوی و می‌خواهی با مشکلات روز روبه‌رو بشوی. اما روزهایی هم وجود دارند که انگیزه و انرژی جلو رفتن را در خودت نمی‌بینی. از آنجایی که هر روز انگیزه و انرژی روبه‌رو شدن با مشکلات زندگی را نداری،‌ باید راهی پیدا کنی تا انرژی را به زندگی خود بکشانی. برای آنکه بدانی چگونه قدم‌هایی به سمت موفقیت برداری، باید ابتدا متوجه بشوی چه چیزهایی جلوی موفقیت تو را می‌گیرند. در ادامه ویژگی‌های شخصیتی جلوی ورود موفقیت به زندگی را می‌گیرند را بخوان.

۱. حس بی‌تفاوتی:

بی‌تفاوتی خود را به عنوان عدم نگرانی نشان می‌دهد. این حس زمانی بروز می‌کند که خسته شده‌ای یا بسیار تحت فشار هستی. بسیاری از کارآفرینان در بیش از یک شغل کار می‌کنند. وقتی که پیشرفتی مشاهده نمی‌شود، اهمیت ندادن و کوتاه آمدن ساده است.

بیشتر بخوانید: "چه چیزهایی مانع پول درآوردن تو می‌شود؟"

۲. کار امروز را به فردا انداختن:

انداختن کار امروز به فردا، زمانی اتفاق می‌افتد که آمادگی انجام کارها با تمام انرژی را داری، اما پیش از آن می‌خواهی با لیوان چایی خود، یک قسمت از سریال مورد علاقه‌ات را تماشا کنی. پس از چندین ساعت پشت سر هم برنامه تماشا کردن، ذهنیت سازنده تو را از بین برده و دیگر حال و روحیه انجام آن را از دست می‌دهی. این امر تو را به بی‌تفاوتی کشانده که در نهایت هم موجب تحریک ترس و به تعویق انداختن بیشتر کارها می‌شود.

۳. ترس:

ترس احساس خورنده‌ای داشته که همه با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، و اگر مراقب نباشی، می‌تواند تو را کاملاً در مسیر متوقف کند. ترس می‌گوید تو نمی‌توانی به آرزوهایت برسی. موفق‌ترین کارآفرینان و رهبران کسب و کار، با اضطراب، نگرانی و دلهره دست و پنجه نرم کرده و به ندرت توسط ترس از پا در می‌آیند. زمانی که بدانی از چه چیزهایی می‌ترسی، قدرت مبارزه و روبه‌رو شدن با آنها را هم پیدا خواهی کرد.

۴. تمام شدن تحمل:

تحمل زمانی به پایان می‌رسد که بیش از توانایی خود، تعهد می‌دهی. تعادل و اختصاص زمان کافی به تمام قسمت‌های زندگی چالشی فوق‌العاده است. اگر به قدری در روز استرس داری که نمی‌توانی برای پیشنهاد قهوه دوستت وقت بگذاری و از ترس و استرس ضرب‌الأجل‌های خود کاری نمی‌کنی، وقت آن رسیده که به خودت استراحتی بدهی. در غیر این صورت،‌ مغزت خاموش شده و هیچ دستاوردی نخواهی داشت.

"چگونه دست از سرزنش خود برداریم؟" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن
سلامتی

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن