Yasaman

آیا می‌دانی چگونه یک دوست خوب باشی؟

آیا می‌دانی چگونه دوست خوبی باشیم

آیا می‌خواهی برای دوستان عزیزت، بهترین دوست باشی، اما نمی‌دانی از کجا شروع کنی؟ آیا رابطه تو با دوستان خودت کمی سرد شده و می‌خواهی به آنها ثابت کنی که برایت اهمیت دارند؟ صرف‌نظر از دلیل تو، در این مطلب، "یاسمن" توصیه‌هایی برای تو آماده کرده، که با رعایت آنها، می‌توانی یک دوست خوب و قابل اعتماد باشی!

به همدیگر اعتماد داشته باشید!

اگر می‌خواهی دوست خوبی باشی، بهتر است به دوست خودت اعتماد داشته باشی. سعی نکن دوستت را گول بزنی یا از او سوء‌استفاده کنی. به او ثابت کن که می‌تواند در مسائل مختلف به تو اعتماد کند.

بیشتر بخوانید: "شناخت بیشتر خصوصیات شخصیتی متولدین ماه های سال در طالع بینی ماه ها"

وفادار باش!

زمانی که دوستت به تو احتیاج دارد، پشت او باش! به دوست خودت اعتماد کن و با او درد دل کن، با این کار به او اجازه می‌دهی تا از مشکلات تو باخبر شده و در صورت نیاز،‌ تو را حمایت کند.

به یکدیگر نه بگویید!

اگر زمانی در دوستی شما برسد که بخواهی با دوستت مخالفت کنی، به راحتی و با احترام نه بگو! با این کار، می‌توانی بدون آنکه او را آزرده کنی، مخالفت خودت را اعلام کرده و احیاناً او را از انجام کاری ناشایست بازداری! اگر نیاموزی که به دوست خودت نه بگویی، بیشتر از آنکه برای رابطه شما سود داشته باشد، موجب تخریب آن می‌شود.

با هم بخندید!

هیچ چیزی ماننده خنده و لبخند نمی‌تواند افراد را به یکدیگر نزدیک کند. به علاوه، اگر با دوستان صمیمی‌ات باشی، می‌توانی به کوچکترین و مسخره‌ترین چیزها هم بخندید و اوقات خوشی را سپری کنید.

گوش دادن را بیاموز!

میان گوش دادن و شنیدن خیلی تفاوت وجود دارد. برای گوش دادن باید صبور باشی و بتوانی تمام صحبت‌های طرف مقابل را درک کنی. برای آنکه شنونده خوبی باشی، باید بتوانی منظور طرف مقابل را از میان صحبت‌های او متوجه شوی. از دیگر ویژگی‌های شنونده خوب این است که می‌دانند چه زمانی باید سکوت کنند. اگر دوست تو به سکوت احتیاج دارد، لازم نیست تلاش کنی تا با صحبت کردن سکوت را از بین ببری.

"جاهایی که باید سکوت اختیار کرد" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن
سلامتی

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن