Yasaman

نکته‌هایی برای داشتن موهای بلند و سالم

آیا می‌دانی چگونه موهای بلند و سالم داشته باشی؟

موهای بلند که با سلامت و زیبایی می‌درخشد، آرزوی هر دختری است. این روزها همه می‌خواهند موهای بلند داشته باشند، اما مراقبت از موهای کوتاه ساده‌تر است و به همین دلیل آنها را کوتاه می‌کنیم. اگر می‌خواهی موهای بلند و زیبایی داشته باشی، این مطلب "یاسمن" را از دست نده! در ادامه به تو می‌گوییم چگونه موهای بلند و سالم داشته باشی.

۱. هر روز به موهایت شامپو نزن!

اگر بپرسی راز مراقبت از موهای بلند چیست، یکی از پاسخ‌های آن در عادت‌های شستشوی مو نهفته است. در واقع نیازی نیست هر روز موهای خود را با شامپو بشوری، بلکه می‌توانی به سادگی آنها را با آب گرم بشوری. همچنین می‌توانی کف سر خود را هنگام شستشو با آب گرم ماساژ بدهی، اما مطمئن باش که به جای ناخن، از نوک انگشت‌های خود استفاده کنی. حتی وقتی از شامپو استفاده می‌کنی، بیاموز که ملایم باشی.

بیشتر بخوانید: "فواید عجیب سس مایونز برای مو"

۲. همیشه از نرم کننده استفاده کن!

یک نکته بسیار مهم در مراقبت از موهای بلند، این است که همیشه هنگام استفاده از شامپو باید از نرم کننده مو استفاده کنی. کمبود مواد معدنی و حالت دادن موها با استفاده از حرارت یا دیگر محصولات شیمیایی می‌تواند منجر به کم پشت شدن انتهای موهای تو بشود. نرم کننده مو باعث بازگشت لیپیدهای مو و دیگر پروتئین‌های درون مو می‌شود. به علاوه، نرم کننده همچنین کوتیکول‌های مو را می‌بندد و از آسیب بیشتر جلوگیری می‌کند.

۳. ماساژ با روغن!

ممکن است خیلی شنیده باشی که برای سلامت و تقویت موها باید آنها را با روغن‌های طبیعی ماساژ بدهی. باید بدانی که اگر واقعاً موهای بلند و سالمی می‌خواهی، باید این کار را انجام بدهی. حداقل دوبار در هفته موهای خود را با روغن گرم ماساژ بده. روغن زیتون یا روغن نارگیل را درون یک شیشه کوچک دربسته بریز و آن را به مدت چند دقیقه درون یک لیوان آب گرم بگذار تا گرم بشود. موهای خود را با استفاده از این روغن ماساژ بده.

"آیا می‌دانی چرا باید موخوره موها را کوتاه کرد؟" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟
زیبایی

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟