Yasaman

چگونه شادی زندگی را شارژ کنیم؟

می‌دانی چگونه شادی زندگی را شارژ کنیم

با این همه کاری که باید زمان خود را به آنها اختصاص بدهیم، پیدا کردن چیزی که ما را واقعاً خوشحال می‌کند، می‌تواند چالش برانگیز باشد. اگر شادی زندگی خود را در اولویت قرار ندهی، هیچ کس دیگری هم این کار را نمی‌کند. این راه‌های ساده که در ادامه معرفی می‌کنیم، به تو کمک می‌کنند تا شادی و خوشحالی زندگی خود را بیشتر کنی.

۱. در هفته زمان بسیاری را به خود اختصاص بده!

بیا روراست باشیم، اکثر وقت زندگی ما حول دیگران می‌چرخد. کار، دوستان، همسر، خانواده و غیره بیشتر وقت ما در روز را به خود اختصاص می‌دهند. به همین دلیل بسیار مهم است که حداقل یک ساعت در روز (در صورت امکان، بیشتر) را به خودت اختصاص بدهی. در حین این زمان، هر کاری که خودت دوست داری انجام بده تا بتوانی با افکار و ایده‌های خود تنها باشی.

بیشتر بخوانید: "چگونه دست از سرزنش خود برداریم؟"

۲. "نه" را به مهم‌ترین کلمه در قاموس خود تبدیل کن!

خوشحال نگه داشتن دیگران چیزی است که همه می‌خواهیم. کمک کردن به دیگران احساس خوبی دارد. اما مشکل آن است که اکثر اوقات سلامتی و شادی خود را با بله گفتن به دیگران در معرض خطر قرار می‌دهیم. بنابراین، چه دوستت باشد و چه همکارت، نه گفتن نه تنها بهره‌وری تو را افزایش داده، بلکه کیفیت زندگیت را هم بهتر می‌کند.

۳. هر روز حساب بانکی خود را چک کن!

پول خوشبختی نمی‌آورد، اما برایت گزینه‌های بسیاری فراهم می‌کند. بسیاری از افراد، از پول وحشت دارند و با آن مانند طاعون رفتار می‌کنند. چک کردن حساب بانکی آخرین کاری است که دوست دارند انجام بدهند و از پرداخت قبض‌ها فراری هستند. دانستن میزانی که هزینه می‌کنی در مقایسه با درآمدت، می‌تواند تو را به سمت کاری جدید، یا موقعیتی خاص سوق بدهد. شاید هزینه‌هایی انجام می‌دهی که جابه‌جایی آنها با دیگر هزینه‌ها می‌تواند در نهایت به نفع تو تمام شود. به همین دلیل، بهتر است هر روز حساب بانکی خود را چک کرده و میزان خرجی که کردی را یادداشت کنی.

"چه چیزهایی تو را از زندگی ایده‌آل خود دور می‌کنند؟" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن
سلامتی

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن