Yasaman

چرا نمی‌توان از غذا خوردن دست کشید؟

آیا می‌دانی چرا نمی‌توان از غذا خوردن دست کشید؟

برای همه موقعیت‌هایی پیش آمده که نمی‌توان در آنها از غذا خوردن دست کشید. اگر تو هم دائماً هوس غذا خوردن داری و نمی‌توانی اشتهای خود را کنترل کنی، این مطلب را از دست نده. در ادامه، به تو می‌گوییم دلیل هوس دائمی تو به غذا خوردن چیست و چگونه آن را متوقف کنی.

۱. تشنگی:

اگر به تازگی غذا خوردی، اما باز هم احساس گرسنگی و اشتهای زیاد می‌کنی، سعی کن آخرین باری که آب نوشیدی را به خاطر بیاوری. بهتر است یک لیوان آب بنوشی و صبر کنی. پس از مدت کوتاهی، احساس گرسنگی از بین می‌رود.

بیشتر بخوانید: "این نوشیدنی سالم کبد تو را تصفیه می‌کند!"

۲. کمبود خواب:

با روزی ۷ الی ۸ ساعت خواب کافی، دیگر احساس گرسنگی تو را از خواب بیدار نمی‌کند. در طول شب، بدن هورمون ملاتونین ترشح می‌کند که مسئول عملکرد صحیح بدن، زیبایی و سلامتی ظاهر تو است. بهتر است پیش از نیمه‌شب به خواب بروی تا ظاهر تو در روز بعد شاداب و زیبا باشد.

۳. استرس:

واکنش افراد به استرس، به دو صورت است: یا اصلاً اشتها ندارند و نمی‌توانند حتی به غذا نگاه کنند، یا نمی‌توانند از فکر خوراکی و خوردنی‌های رنگارنگ بیرون بیایند. اگر جزو دسته دوم هستی، باید بدانی که استرس به هیچ وجه مجوز تو برای مصرف خوراکی‌های رنگارنگ و مضر نیست. بهتر است زمانی که استرس داری، با فعالیت‌های دیگر، مانند قدم زدن، ورزش کردن، تماشای برنامه مورد علاقه خود و غیره، بر این حس غلبه کنی.

۴. کمبود پروتئین:

وجود پروتئین در رژیم غذایی موجب ایجاد انرژی بیشتر در بدن و افزایش مقاومت آن نسبت به بیماری‌ها می‌شود. به همین دلیل، بهتر است در رژیم غذایی خود، در کنار میوه‌ها و سبزیجات، پروتئین را هم بگنجانی و مطمئن شوی که هر روز از مواد پروتئینی میل می‌کنی. پس ماست یونانی، گوشت بدون چربی، مرغ، تخم مرغ و هزاران خوراکی دیگر سرشار از پروتئین را در رژیم غذایی خود بگنجان.

"ترکیب‌های غذایی متداول که باید از آنها اجتناب کرد!" را اینجا بخوانید.

مطالب مرتبط

نکته‌های بهداشتی برای عادت ماهانه که گفته نمی‌شوند!
سلامتی

نکته‌های بهداشتی برای عادت ماهانه که گفته نمی‌شوند!