Yasaman

آیا زردچوبه برای کاهش وزن مناسب است؟

آیا می‌توان برای کاهش وزن از زردچوبه استفاده کرد؟ چگونه؟

آیا می‌دانی راز قرص‌های کاهش وزن و نوشیدنی‌های چربی‌سوز چیست؟ این راز چیزی جز زردچوبه نیست که در خانه همه وجود دارد! در ادامه با "یاسمن" همراه باش تا بدانی این ادویه متداول که بمب خاصیت نیز هست، چگونه باعث کاهش وزن می‌شود.

یکی از دلایل افزایش وزن، التهاب متابولیک خفیف است. زردچوبه حاوی پلی فنل خاصی بوده که دارای خاصیت ضدالتهاب و ضدچاقی مفرط است. این ویژگی به سرکوب التهاب بافتی کمک می‌کند. پلی فنل موجود در زردچوبه مانع تجزیه سلول‌های چربی و ترشح آديپونکتين شده که یک ماده ضدالتهاب است.

بیشتر بخوانید: "بدن تو عاشق این خوراکی‌ها است!"

روش دیگری که زردچوبه از طریق آن باعث کاهش وزن می‌شود، با تنظیم سطح قند خون و جلوگیری از مقاومت بدن به انسولین است. در نتیجه، چربی اضافی در بدن جمع نمی‌شود. افرادی که دچار اضافه وزن یا چاقی مفرط هستند در معرض ابتلا به دیابت قرار دارند که مصرف زردچوبه مانع این بیماری می‌شود.

دیده شده است که مصرف مرتب زردچوبه موجب افزایش صفرای موجود در معده می‌شود. صفرا یک مایع هضم کننده است که به امولسیون کردن چربی و همچنین هضم آن کمک می‌کند. به همین دلیل این یکی از دیگر روش‌های تأثیر زردچوبه بر کاهش وزن است.

چگونه از زردچوبه برای کاهش وزن استفاده کنیم؟

علاوه بر استفاده مرتب در خوراک‌ها، می‌توانی با استفاده از زردچوبه و چند ماده دیگر، نوشیدنی سالمی تهیه کنی که برای کاهش وزن مناسب است. برای این منظور به مواد زیر احتیاج داری:

  • یک قاشق چایخوری پودر زردچوبه
  • نصف قاشق چایخوری پودر دارچین
  • نصف قاشق چایخوری پودر نعناع
  • یک پیمانه آب

دارچین به افزایش حساسیت به انسولین کمک کرده و همچنین حاوی مواد آنتی‌اکسیدانی است. نعناع حاوی ویژگی‌های آنتی‌اکسیدانی بوده که به درمان آلرژی و سرماخوردگی کمک کرده و همچنین برای سلامت دستگاه گوراش مفید است.

یک پیمانه آب را درون یک ماهیتابه بریز و تمام پودرها را به آن اضافه کن. اجازه بده آب بچوشد و به نصف حجم خود برسد. سپس مایع را درون لیوان ریخته و در صورت نیاز، آن را از صافی رد کن. سپس اجازه بده مایع خنک شده و آن را میل کن!

"اگر یبوست داری، دور این خوراکی‌ها را خط بکش!" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن
سلامتی

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن