Yasaman

بهترین روش از بین بردن گرفتگی راه آب!

آیا بهترین روش از بین بردن گرفتگی راه آب را می‌شناسی؟

زمانی که صحبت مراقبت از وسایل خانه به میان می‌آید، گرفتگی راه آب سینک آشپزخانه می‌تواند دردسر بزرگی باشد. برای جلوگیری از این اتفاق، از لوله‌باز کن استفاده می‌کنیم، روغن را داخل آن نمی‌ریزیم و کارهای دیگر. اما گرفتگی راه آب اتفاق می‌افتد و باید برای برطرف کردن آن هم اقدامی کرد. در ادامه با بهترین روش از بین بردن گرفتگی راه آب آشنا شو!

چگونه گرفتگی راه آب را باز کنیم؟

در قدم اول بهتر است از یک تلمبه دستی برای تکان دادن مواد عامل گرفتگی استفاده کن. روکش راه آب را بردار و چندین مرتبه تلمبه را روی دریچه آن فشار بده.

بیشتر بخوانید: "چگونه ظروف مسی را در خانه تمیز کنیم؟"

اگر تلمبه زدن نتیجه‌ای نداشت، باید به سراغ لوله بازکن‌های شیمیایی برویم. برای استفاده از این مواد شیمیایی، بهترین کار دنبال کردن روش مصرف نوشته شده روی بسته بندی آن است.

حتی اگر پس از استفاده از لوله بازکن شیمیایی، هنوز هم راه آب باز نشده بود، باید با افراد حرفه‌ای تماس بگیری و بخواهی تو را کمک کنند. حتماً روش کار و موادی که استفاده کرده‌ای را به لوله‌کش بگو تا سورپرایز نشود!

چگونه از گرفتن راه آب جلوگیری کنیم؟

برای آنکه راه آب آشپزخانه نبندد، باید آن را تمیز و بدون هیچ گونه ماده اضافی داخل آن نگه داری. با استفاده از یک محلول سرکه خانگی به صورت مرتب این کار به سادگی انجام می‌شود. این محلول به خصوص برای راه‌های آبی مناسب است که استفاده چندانی از آنها نمی‌شود.

نصف پیمانه جوش شیرین را با ۱/۴ پیمانه نمک ترکیب کن و آن را درون راه آب بریز. بلافاصله پس از آن یک پیمانه سرکه گرم را درون راه آب بریز. مواد با هم واکنش می‌دهند و ایجاد کف و حباب می‌کنند. اجازه بده این واکنش به مدت ۱۵ دقیقه انجام بشود و سپس آب گرم را به مدت ۱۵ تا ۳۰ ثانیه باز کن تا راه آب را شستشو بدهی.

"چه چیزهایی در خانه را بیش از حد تمیز می‌کنی؟" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن
سلامتی

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن