Yasaman

آیا کوتاه کردن مژه باعث بلند شدن آن می‌شود؟

آیا کوتاه کردن مژه واقعا باعث بلندی آن می‌شود؟

بسیاری می‌گویند برای داشتن مژه‌های بلند و پرپشت، بهتر است آنها را کوتاه کنیم. اما این روش تا چه حد مؤثر است؟ در ادامه با "یاسمن" همراه باش تا به تو بگوید آیا کوتاه کردن مژه باعث بلندی آن می‌شود یا خیر؟

این روزها شایعه‌ای درباره کوتاه کردن مژه بسیار شنیده می‌شود. افراد ادعا می‌کنند با کوتاه کردن نوک مژه می‌توان موجب بلند شدن و رشد بیشتر آنها شد. این افراد دلایل محکمی هم برای این ادعای خود ارائه می‌کنند. یکی از این دلایل، مقایسه رشد مژه با موهای سر است. گفته می‌شود همان طور که موهای سر با کوتاه کردن رشد بیشتری می‌کنند، وضعیت برای مژه هم همین طور است.

بیشتر بخوانید: "چطور می‌توانیم به بهترین روش از مژه‌های خود مراقبت کنیم؟"

برای خانم‌هایی که هر روز از تقویت کننده مژه استفاده می‌کنند و از آن خسته شده‌اند، این خبر خوب و مسرت بخشی است. اما آیا واقعاً می‌توان با کوتاه کردن چند میلیمتر از نوک مژه‌ها یا چیدن کامل آنها با قیچی، از شر تمامی محصولات تقویتی مژه خلاص شد؟

جواب ما به تو خیر است! ابتدا باید بدانی که کوتاه کردن مو موجب تحریک رشد نشده و تنها انتهای مرده موها را از بین می‌برد تا موها نرم‌تر و تازه‌تر بشود که ظاهراً شبیه به رشد بیشتر است.

متأسفانه زمانی که مژه خود را کوتاه می‌کنی، ممکن است نوک چند تار مژه‌های خود که مرده هستند را از بین ببری، اما در کل باعث می‌شود رشد مژه‌های خود را آهسته‌تر کنی. در نتیجه، مژه‌های تو مدت طولانی‌تری کوتاه باقی می‌مانند که دقیقاً نتیجه عکس چیزی است که به دنبال آن بودی!

به علاوه، نزدیک کردن قیچی به چشم هیچ وقت ایده خوبی نیست. با این کار ممکن است مشکلاتی برای چشم‌های خود مانند گرفتگی غدد اشکی یا حتی عفونت چشمی ایجاد کنی.

"نکته‌های مهمی که باید پیش از اکستنشن مژه بدانی!" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟
زیبایی

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟