Yasaman

آیا با روش صحیح کرم پودر زدن آشنا هستی؟

روش صحیح کرم پودر زدن را می‌دانی؟

شاید با خودت فکر کنی که کاری ندارد، کمی کرم پودر را از تیوب خارج کرده و به روی پوست صورت خودم می‌زنم! با این که در اکثر مواقع ممکن است همین روش بسیار پاسخگو و مناسب باشد، اما گاهی اوقات برای تو هم پیش آمده که صرف نظر از میزان کرم پودری که استفاده می‌کنی، باز هم نمی‌توانی چهره و آرایش بی‌نقص و طبیعی داشته باشی! به همین دلیل، در ادامه روش صحیح کرم پودر زدن را به تو معرفی می‌کنیم تا بدانی چگونه با کمترین میزان محصول، بیشترین پوشانندگی را داشته باشی!

در قدم اول برای کرم پودر زدن، باید با صورت تمیز کار را آغاز کنی. پوست صورت خودت را بشور و سپس کمی کرم مرطوب کننده روی آن بزن. پس از جذب شدن کرم مرطوب کننده روی پوست تو، از کمی پرایمر آرایشی استفاده کن.

بیشتر بخوانید: "آیا می‌دانی راز زیبایی آرایش ستاره‌های هالیوودی چیست؟"

در مرحله بعدی، از یک کرم پودری که بیشترین هماهنگی را با رنگ و جنس پوست تو دارد، استفاده کن. اگر پوست تو چندان لکه ندارد، می‌توانی از یک لایه نازک کرم پودر استفاده کنی. اگر پوست تو قسمت‌هایی دارد که باید حتماً پوشانده شوند، از روی آن بخش‌ها آرایش را شروع کن.

پس از آنکه از میزان کرم پودر روی پوست صورت راضی شدی، نوبت استفاده از کانسیلر و هایلایتر می‌رسد. با استفاده از هایلایتر، استخوان گونه، روی بینی، چانه و بالای خط لب بالای خودت را بپوشان. عیب‌های احتمالی پوست که با استفاده از کرم پودر پوشیده نشده‌اند را هم با کانسیلر از بین ببر!

پس از آنکه کار تو با هایلایتر و کانسیلر به اتمام رسید، می‌توانی صورت خودت را کانتور کنی. با این کار، شکل زیبایی به صورت می‌بخشی! از یک کرم پودر که حداقل دو درجه از پوست تو تیره‌تر است، استفاده کن تا زیر گونه‌ها، روی خط فک، محل رویش مو و بینی خودت را کانتوری کنی.

مراحل کرم پودر زدن به همین سادگی بود! می‌توانی با دنبال کردن این مراحل، زمینه خوبی برای آرایش زیبای خودت درست کنی!

نکته: بهترین روش برای پخش کردن کرم پودر، کانسیلر و حتی کرم کانتور روی پوست صورت، استفاده از انگشت‌های دست است. با این کار، گرمای انگشتان تو موجب ذوب شدن مواد و خوابیدن بهتر آنها روی پوست می‌شود!

"۴ درس از زبان آرایشگران حرفه‌ای که باید آنها را برای بهترین آرایش صورت بدانی!" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

روش آرایش صورت که چهره را جوان یا مسن‌تر نشان می‌دهد
آرایش

روش آرایش صورت که چهره را جوان یا مسن‌تر نشان می‌دهد