Yasaman

آموزش برجسته كردن لب ها در ۵ مرحله

آموزش برجسته كردن لب ها در ۵ مرحله اصلی

این روزها تنها عضو مهم در میکاپ صورت، ابروها نیستند؛ بلکه لب‌ها هم نقشی جدی در زیبایی آرایش دارند! اگر لب‌های باریک و نازکی داری، به کمک این آموزش برجسته كردن لب و قانون‌های اصلی آن، می‌توانی لب‌هایت را با میکاپ زیباتر نشان دهی.

اگر می‌خواهی درباره میکاپ لب‌های نازک بیشتر بدانی، در ادامه آموزش برجسته كردن لب را که ۵ مرحله مهم دارد، بخوان.

"اشتباهات رایج در آرایش لب و راهکارهایی برای جلوگیری از آن‌ها" را اینجا بخوانید.

۱. پایه آرایش لب‌ها را آماده کن: لب‌ها برای آرایش درست باید آماده باشند. این یک گام بسیار مهم به ویژه در فصول سرد است که هوای خشک می‌تواند لب‌ها را خشک و نازک‌تر نشان دهد. ولی حتی اگر لب‌ها خشک هم نشده باشند، ایجاد یک پایه صاف قبل از استفاده از رژ لب، همیشه ایده‌ای خوب است.

یکی از راه‌های آسان در آموزش برجسته كردن لب ها این است که پیش از میکاپ، با استفاده از یک لایه‌بردار مناسب، سلول‌های مرده پوست لب‌ها را از بین ببری؛ سپس از مرطوب‌کننده استفاده کنی. در مرحله آخر، مالیدن کمی کرم پودر روی لب‌ها می‌تواند مفید باشد.

۲. برجستگی لب بالا را مشخص کن: در آموزش برجسته كردن لب ها باید بدانی که چطور میکاپ لب‌های بالای خود را کامل کنی. برای این منظور، با استفاده از مداد لب، برجستگی لب‌های بالا را کاملاً مشخص کن. در صورت لزوم، می‌توانی کمی از خط لب‌ها بیرون بروی. نکته مهم در آموزش برجسته كردن لب ها این است که قسمت حالت‌دار وسط لب‌های بالا را بدون کثیف کردن پوست خود، حالت‌دار و برجسته کنی.

۳. با استفاده از مداد لب، خط لب بکش: نکته مهم بعدی در آموزش برجسته كردن لب ها این است که خط لب خود را با استفاده از مداد لب به طور کامل بکشی. گاهی اوقات نیاز است که کمی از حد و مرز طبیعی لب‌ها بیرون بروی تا لب‌ها پهن‌تر به نظر برسند؛ ولی در این کار زیاده‌روی نکن. سپس با استفاده از مداد لب، داخل لب‌های خود را نیز پر کن.

۴. خطوط دور لب را تمیز کن: برای داشتن میکاپ لب برجسته و طبیعی، حال وقت آن است که خطوط دور لب‌های خود را تمیز کنی. این کار را با استفاده از کمی کانسیلر و قلم مناسب یا یک عدد گوش پاک‌کن انجام بده و خطوط دور لب خود را تمیز کن.

۵. از برق لب استفاده کن: به عنوان یکی از اصول مهم در آموزش برجسته كردن لب ها باید در مرحله نهایی میکاپ لب‌ها، از کمی برق لب روی لب‌های خود استفاه کنی. برق لب را در قسمت وسط لب‌ها بزن تا بتوانی بیشتر به لب‌ها حالت برجسته ببخشی.

بیشتر بخوانید: "رمز و رازهای مدل آرایش لب جدید"

مواضيع ذات صلة

روش آرایش صورت که چهره را جوان یا مسن‌تر نشان می‌دهد
آرایش

روش آرایش صورت که چهره را جوان یا مسن‌تر نشان می‌دهد