Yasaman

آموزش روش بافت مو آفریقایی برای خانم‌ها

روش بافت مو آفریقایی مرحله به مرحله

بافت مو آفریقایی، سبک موی جالبی است که بسیاری از خانم‌ها برای ایجاد تنوع در ظاهر خود، آن را می‌پسندند. این سبک بافت مو واقعاً جذاب است؛ اما اگر قصد انجام آن را داری، باید مراقبت بیشتری از موهای خود به عمل آوری و با توجه به کشیده شدن ریشه موها در آن، لازم است پس از آن حتماً مدتی به موهایت استراحت بدهی. در ضمن، هنگام بافت مو آفریقایی می‌توانی از اسپری کراتینه نیز برای محافظت از موها استفاده کنی.

روش بافت مو آفریقایی مرحله به مرحله: مرحله اول

برای بافت آفریقایی ابتدا باید موهای خود را آماده کنی. کمی آب را با روغن زیتون به خوبی مخلوط کن و به کمک یک اسپری آن را روی موها بپاش. با استفاده از شانه، بخشی از موهای خود را در یک طرف پایین سر انتخاب کن. رد موها را از پایین سر تا انتها از بقیه موها جدا کن و با استفاده از کلیپس، موهای باقیمانده را در محل خود ثابت نگه دار.

"چند مدل رنگ موی روشن برای پوست سبزه" را اینجا بخوانید.

روش بافت مو آفریقایی مرحله به مرحله: مرحله دوم

حالا دسته موها را به سه بخش تقسیم کن. کار بافت را از قسمت ریشه شروع کن و موها را به صورت کاملاً کشیده بباف. هر چه جلوتر می‌روی، می‌توانی از بالا و پایین به دسته موها اضافه کنی؛ اما مراقب باش خط بافت تو کاملاً صاف و کشیده باشد. برای این که کار تو راحت‌تر شود، می‌توانی کمی روغن یا ژل را روی موهای خود بمالی؛ سپس آن‌ها را ببافی.

برای بافتن موها، دسته مو را طوری در دست خود نگه دار که یک رشته بین انگشت شست و سبابه تو قرار گیرد و رشته دوم روی انگشت وسط و رشته سوم در پشت دو رشته دیگر باشد. این سه رشته را به طور هم‌زمان و کاملا تنگ بباف و تا انتهای ساقه موها برو.

روش بافت مو آفریقایی مرحله به مرحله: مرحله سوم

این کار را برای بخش‌های دیگر سر هم ادامه بده. می‌توانی رشته دیگر را از کنار رشته قبلی انتخاب و به فاصله چند سانتی‌متر از آن جدا کنی. پس از تمام شدن کار بافت، می‌توانی اسپری کراتینه روی موها بزنی و به دلخواه و طبق سلیقه‌ات، کل آن‌ها را به صورت دسته‌ای در پشت سر جمع کنی یا کامل باز بگذاری.

بیشتر بخوانید: "مدل موی یک طرفه برای دختران خاص"

مواضيع ذات صلة

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟
زیبایی

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟