Yasaman

آشنایی با "میکرودرم ابرژن"، روشی برای لایه برداری از پوست

آشنایی با "میکرودرم ابرژن"، روشی برای لایه برداری از پوست

"یاسمن" در این مقاله پس از گفتگو با "دکتر فیروزه میرعمادی" مشاور زیبایی در مؤسسۀ زرسیما آرا با تو از روشی با عنوان "میکرودرم ابرژن" که نوعی لایه برداری فیزیکی از پوست است صحبت می‌کند. متخصصان از این روش برای ترمیم، جوان‌سازی، از بین بردن و کم رنگ کردن لکه‌های پوستی استفاده می‌کنند.

این روش با پرتاب کردن کریستال‌های اکسید آلومینیوم به روی سطح پوست و برداشتن لایه‌های فوقانی آن، و سپس ایجاد مکش به وسیلۀ دستگاهی برای جمع کردن کریستال‌ها از روی سطح پوست انجام می‌گیرد. استفاده از این روش باعث بهبود جریان خون در منطقه، فعال شدن سلول‌های فیبروپلاست پوست و در نتیجه باعث ترمیم پوست می‌شود. در واقع این روش نوعی لایه‌برداری یا peeling فیزیکی محسوب می‌شود که نسبت به پیلینگ عوارض کمتری در پی دارد. روش "میکرودرم ابرژن" نیاز به آمادگی قبلی نداشته و انجام آن درد و ناراحتی خاصی را در پی ندارد و پس از انجام آن نیز احتیاج به استراحت یا انجام کار خاصی نیست.

استفاده از این روش به افرادی که پوست خشک دارند هر ۶ هفته یک بار توصیه می‌شود و برای افرادی که پوست چرب دارند پایۀ نگهداری مناسبی محسوب می‌شود که در کنترل سایز منافذ، برداشت کومدون‌ها و پاکسازی پوست این افراد تأثیر زیادی دارد.

فوایدی که "میکرودرم ابرژن" می‌تواند برای پوست داشته باشد، عبارت‌اند از:

بهبود لکه‌های پیری و جوش‌های سرسیاه، بهبود هایپرپیگمنتیشن (لکه‌های تیره روی پوست)، برداشتن لایه‌ای از پوست که در اثر آن، پوست شادابی و سلامت خود را به دست می‌آورد.‌‌‌ ناپدید کردن کشیدگی پوست. کاهش چین و چروک و حذف منافذ باز شدۀ پوست و بهبود جوش‌ها و اثر آن‌ها روی پوست.

برای گرفتن نتیجه‌ای بهتر از "میکرودرم ابرژن"، بهتر است تا با متخصص پوست مورد اعتمادتان مشورت کنید تا زیبایی و سلامت پوستتان را تضمین نمایید.

مواضيع ذات صلة

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟
زیبایی

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟