Yasaman

آشنایی با رازهای زیبایی پوست صورت، دست و کل بدن در سه گام!

آشنایی با رازهای زیبایی و شادابی پوست در سه گام!

زیبایی و شادابی پوست نخستین نشانه سلامتی و جوانی است. خواب خوب و مفید، نوشیدن آب کافی، تغذیه مناسب و زندگی بدون استرس، از اساسی‌ترین گام‌ها برای داشتن یک پوست سالم، بی نقص و جوان هستند. علاوه بر موضوعاتی که گفتیم، امروز با هم سه روش از رازهای زیبایی پوست صورت، دست و بدن را با استفاده از مواد طبیعی می‌آموزیم.

روتین زیبایی صبحگاهی:

هر روز صبح، یک تکه پنبه را با شیر پرچربی آغشته کرده و صورت خود را با آن پاک کن. در ضمن، برای گرفتن نتیجه بهتر، می‌توانی کمی آب خیار را هم با آن ترکیب کنی. پس از انجام این کار، صورت خود را با آب سرد آب بکش. این کار، نه تنها در لحظه صورتت را شاداب و سرحال می‌نماید، بلکه پوست را نیز پاک کرده، رنگ آن را هم یکدست می‌کند، و به آن جلوه‌ای لطیف، درخشنده و شاداب می‌بخشد.

بیشتر بخوانید: "فواید ماست برای پوست صورت را بشناس تا پوستی شاداب و نرم داشته باشی!"

استفاده از قهوه برای زیبایی و لطافت پوست دست‌ها:

بله! درست فهمیده‌ای! برای این کار می‌توانی از تفاله قهوه‌ای که صبح نوشیده‌ای، استفاده کنی. حالا چرا قهوه؟ زیرا ذرات قهوه به عنوان یک لایه‌بردار طبیعی عمل می‌کنند، به این گونه که با برداشتن لایه‌ای از سلول‌های مرده پوست، باعث تولید شدن سلول‌های جوان و تازه شده و بدین گونه، به درخشش و نرمی پوست کمک می‌کنند. برای این کار، کمی تفاله قهوه را با کمی روغن زیتون (یا هر روغن طبیعی و گیاهی دیگر) مخلوط کن، دست‌هایت را به مدت چند دقیقه با این اسکراب طبیعی و خانگی ماساژ بده (به صورت دایره‌وار و درست مانند این که می‌خواهی کرم روی دستانت بمالی). سپس دست‌هایت را با آب ولرم آب بکش. با انجام این کار دو بار در هفته، پوست دستی نرم و لطیف خواهی داشت.

تهیه اسکراب طبیعی برای پوست بدن:

برای تهیه یک اسکراب طبیعی و مناسب برای پوست بدن، از این روش پیروی کن: دو قاشق غذاخوری تفاله قهوه را با یک قاشق شکر و چهار قاشق روغن زیتون ترکیب کن. وقتی به حمام می‌روی، از این مخلوط استفاده کن و آن را به صورت دایره‌وار روی پوست بدنت و به خصوص نواحی بدن که دارای سلولیت هستند، بمال. پس از انجام این کار، پوست بدنت، شاداب، زیبا و مخملی خواهد شد!

"کرم PROX: بهترین کرم صاف کننده صورت از برند Olay" را اینجا بخوانید.

مطالب مرتبط

رفع جای جوش صورت با ماسک چوب صندل
زیبایی

رفع جای جوش صورت با ماسک چوب صندل